13.02.2018 14:16

Reptilianie z miniserialu „V” powrócą w wysokobudżetowym filmie

Humanoidalne jaszczury w przebraniu ludzi znów atakują Ziemię! Tym razem w pełnometrażowym filmie.

Reptilianie z miniserialu „V” powrócą w wysokobudżetowym filmie
foto: kadr z serialu V

W 1983 powstał mini serial zatytułowany „V”. Historia dotyczyła inwazji kosmitów na Ziemię. Nie byli to zwykli obcy, ale istoty przypominające jaszczury, które przebierały się za ludzi. Ogromna popularność oryginału spowodowała, że stacja NBC próbowała ponownie wykorzystać pomysł i w połowie lat 80. powstały kolejne seriale, ale żaden z nich nie powtórzył sukcesu sprzed kilku lat. Na lata zapomniano o „V”, jednak w 2009 roku podjęto kolejną próbę. Reboot serialu zakończył się niepowodzeniem.

Serial „V” jako film

Opowieść o kosmitach udających początkowo przyjaciół Ziemian, skrywających tak naprawdę złowrogie plany wobec mieszkańców naszej planety, ciągle działa na wyobraźnię twórców. Szczególnie w czasach, kiedy króluje nostalgia za latami 80. XX wieku. Z tych dwóch powodów zdecydowano się dać tytułowi jeszcze jedną szansę, tym razem w formie filmu. Według doniesień serwisu Deadline rozpoczęto prace nad kinową wersją inwazji reptilian zaprezentowanej przed ponad trzema dekadami. Do pracy zaprzęgnięto niedawno reaktywowane studio filmowe Desilu, słynące z takich hitów, jak „I love Lucy”, czy oryginalny „Star Trek”

Twórcy podchodzą do przedsięwzięcia na poważnie. Nie bazują jedynie na tytule, który przeszedł do historii science fiction. Do pracy nad scenariuszem zaproszono Kennetha Johnsona - człowieka odpowiedzialnego za dwie pierwsze (i najlepsze) serie „V”. Na razie nie wiadomo nic na temat obsady, czy daty produkcji remake'u historii o reptilianach. Steven Posen, wiceprezes wykonawczy Desilu potwierdził jednak, że w film zostaną zainwestowane duże pieniądze.

"

„V” to seria z budżetem kilku miliardów dolarów. Nie możemy być bardziej podekscytowani, prezentując go milionom oddanych fanów na całym świecie.  "

Kiedy ponownie zobaczymy obcych ukrywających się w ludzkich powłokach, noszących charakterystyczne czerwone skafandry? Na razie nie wiadomo, ale będziemy informować Was na bieżąco. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News