20.02.2018 11:02

Reżyser „Nightwinga” opowiedział o szczegółach swojego filmu

Chris McKay powiedział, że chce aby jego wersja Nightwinga była jak najwierniejszym odwzorowaniem komiksowego pierwowzoru.

Reżyser „Nightwinga” opowiedział o szczegółach swojego filmu
foto: kadr z wideo

Reżyser „Nightwinga”, czyli nowego filmu ze stajni DC jest bardzo aktywny na Twitterze. Ostatnie produkcje Detective Comics nie są arcydziełami, więc niedziwne, że McKay pyta fanów o różne detale dotyczące komiksowej postaci, tak, aby jego film został jak najlepiej przyjęty wśród miłośników przygód Batmana, Supermana i spółki.

Reżyser 8 lutego 2018 roku stworzył na swoim Twitterze ankietę, na której zapytał fanów o to, który z czynników jest według nich najważniejszy w potencjalnym aktorze wcielającym się w Nightwinga:

"

Jeśli Wy mielibyście obsadzić Nightwinga, to na który z czynników najbardziej zwracalibyście uwagę w aktorze?

  • rozpoznawalna gwiazda kina
  • kozacki mistrz sztuk walki
  • romskie rysy twarzy
  • wrażliwość, emocjonalność
"

Najwięcej osób, bo aż 48% głosujących, zagłosowało na odpowiedź „kozacki mistrz sztuk walki”. Na drugim miejscu z 22% znalazła się odpowiedź „wrażliwość, emocjonalność”. Pozostałe pozycje dostały podobną ilość głosów i okazały się być mniej ważne dla fanów.

Nightwing będzie miał maskę z białymi szkiełkami ochronnymi

Tego samego dnia McKay poinformował również, że scenariusz do filmu jest już prawie gotowy, tak samo jak materiały poglądowe przygotowywane dla wytwórni Warner Bros:

"

Cześć! Trochę wczesnych wiadomości walentynkowych: scenariusz do „Nightwinga” będzie niedługo. Pracuje też nad materiałami poglądowymi dla studia. To będzie DŁUGI proces, więc nie spodziewajcie się ogłoszeń dotyczących obsady w najbliższej przyszłości. Nigdzie się nie spieszymy. Oczekujcie wielkich rzeczy od DC, Geoffa Johnsa i drużyny Warner Bros. Czeka nas ekscytujący rok! "

Reżyser wdał się również w krótką rozmowę z jednym z fanów, który zaproponował, aby członkowie drużyny Batmana, tak zwanej „Bat-rodziny”, powinni mieć zamontowane białe szkła w ich maskach, tak jak ma to miejsce w komiksach. Reżyser przyznał rację użytkownikowi Twittera:

"

 - Nieważne jaki kostium przygotujecie dla Nighwinga, ale wszyscy powinniśmy się zgodzić, że białe szkła w maskach członków familii Batmana powinny stać się standardem w nadchodzących filmach. Chris McKay, widzę twoje zdjęcie profilowe. Proszę, spraw żeby tak się stało.
 - Zgadzam się. "

foto: okładka komiksu Rebirth: Nightwing #1

Co sądzicie o tym pomyśle? Też uważacie, że Dick Grayson powinien mieć w filmie maskę z białymi szkłami?

Kamil Kacperski
Tagi: News Nightwing