21.02.2018 14:11

Reżyser „Resident Evil” przymierza się do ekranizacji prozy George'a R.R. Martina

Popularność „Gry o tron” jak magnes przyciąga kolejnych filmowców do powieści i opowiadań George'a R.R. Martina.

Reżyser „Resident Evil” przymierza się do ekranizacji prozy George'a R.R. Martina
foto: kadry z wideo

Paul W.S. Anderson dotychczas był kojarzony głównie z filmami na podstawie gier komputerowych. Napisał scenariusze i wyprodukował wszystkie filmy z serii „Resident Evil” i wyreżyserował aż cztery z nich. W 1995 roku przeniósł również na ekran grę „Mortal Kombat”, a aktualnie przygotowuje ekranizację „Monster Hunter”, którą także planuje przerodzić w serię.

Paul W.S. Anderson zekranizuje opowiadania Martina

Nie są to jednak jedyne filmowe plany reżysera. Jak wyznał w jednym z ostatnich wywiadów dla magazynu The Hindu, przymierza się też do realizacji filmu, a może i serii filmów, na podstawie książek twórcy „Pieśni Lodu i Ognia”.

"

Jestem ogromnym fanem twórczości George’a R.R. Martina i jest pewna seria jego opowiadań, nad którą pracuję, co mam nadzieję zaowocuje już niebawem. "

powiedział w trakcie rozmowy z dziennikarzem. I choć nie wspomniał wprawdzie, o jakie opowiadania chodzi, istnieją powody, by przypuszczać, że będzie to cykl „Na odłączonych ziemiach”. W 2015 roku Milla Jovovich, żona i gwiazda filmów Andersona, prowadziła rozmowy związane z ekranizacją tej serii, jednak temat projektu ucichł. Być może więc Anderson postanowił go przejąć i doprowadzić do końca.

O czym opowiada cykl „Na odłączonych ziemiach”?

Cykl „Na odłączonych ziemiach” składa się z trzech opowiadań. Pierwsze przedstawia historię królowej, która wynajmuje czarownicę, by ta udała się na pustkowie i odnalazła zaklęcie dające moc przemiany w wilkołaka. Drugie dotyczy wojowniczki walczącej ze smokiem, by ocalić swego ukochanego, zaś trzecie koncentruje się na dziewczynie zwiedzionej przez czary do kosmicznego świata. Milla Jovovich miała się wcielić w czarownicę z pierwszego opowiadania.

Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie trzy opowiadania skupiają się na postaciach kobiecych, istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo, że to właśnie po ten cykl zamierza sięgnąć Anderson. Nie dość, że obecnie panuje trend na tworzenie filmów o silnych kobietach, to jeszcze daje to idealną okazję do obsadzenia słynącej z takich ról Jovovich. Na razie są to jednak tylko spekulacje. Kiedy poznamy więcej szczegółów, od razu Was o nich poinformujemy.

Tymczasem w najbliższych latach czekają nas inne ekranizacje dzieł Martina. W 2019 roku zobaczymy ósmy i ostatni sezon „Gry o tron”, a następnie prequele serialu, zaś stacja SyFy pracuje nad adaptacją opowiadania „Nightflyers”. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona. 

Natalia Hluzow