23.10.2017 11:49

Reżyser „Thora: Ragnarok” Taika Waititi śmieszkuje z „Ligi Sprawiedliwości”

Po ocenach jakie zbiera jego najnowszy film trudno się dziwić, że Waititi pozwala sobie na zaczepianie konkurencji z DC.

Reżyser „Thora: Ragnarok” Taika Waititi śmieszkuje z „Ligi Sprawiedliwości”
foto: kadr z wideo

Reżyser podczas promowania filmu w mediach trafił na wywiad do IGN-u, w którym odpowiadał na różne bardziej lub mniej poważne pytania oraz komentarze publikowane na łamach serwisu. Spośród nich na największą uwagę zasługuje ten, który został nadesłany przez samego Bruce’a Wayne’a.

Człowiek-nietoperz twierdzi, że nowa część Thora jest „po prostu głupia”. Reżyser o dziwo zgadza się z opinią miliardera:

Taika Waititi odpowiedział z dystansem i humorkiem, mówiąc Wayne’owi, że właśnie przez tę głupotę, to Thor będzie „największym filmem tego roku”:

"

Bruce Wayne powiedział: ten film wygląda po prostu głupio. Cóż, trudno się nie zgodzić. I właśnie dlatego „Thor: Ragnarok” będzie największym filmem tego roku i właśnie dlatego zabierzemy Bruce’owi Wayne’owi wszystkie jego pieniądze. "

W dalszej części wywiadu Waititi ustosunkował się również do „zarzutów”, które głoszą, że film jest za bardzo komediowy, jak na tak poważną tematykę, którą jest tytułowy Ragnarok, czyli Zmierzch Bogów. Reżyser podziękował autorowi komentarza za szczerość, a następnie powiedział, że ma racje, a film faktycznie jest komedią, a nie dramatem.  

Okazuje się również, że zmiana stylistyczna nordyckiej mitologii wychodzi filmowi na dobre. Krytycy na razie zachwycają się „Thorem: Ragnarokiem”, więc Waititi miał racje schodząc z tonu i stawiając na swoją luźniejszą wizję. Czy faktycznie wszystkim taka zmiana podpasuje? My będziemy mogli się przekonać o tym sami już w najbliższą środę 25 października 2017 roku. Wtedy właśnie „Thor: Ragnarok” wchodzi do kin.  

Kamil Kacperski
Tagi: Thor: Ragnarok News