13.07.2018 13:34

Reżyser castingu zakneblował kondomem nastoletnią Mirę Sorvino

Oscarowa aktorka, która była jedną z artystek molestowanych przez Harveya Weinsteina, zdradziła, gdy była nastolatką jeden z reżyserów castingu zakneblował ją przy użyciu prezerwatywy. 

Mira Sorvino
foto: Buchan/Variety/REX/Shutterstock/East News

Mira Sorvino jest znana przede wszystkim z roli Lindy Ash w filmie Woody'ego Allena „Jej wysokość Afrodyta”. Dostała za nią Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Należy też do grona artystek, które oskarżyły Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Okazuje się, że Sorvino spotkała się z niewłaściwym zachowaniem filmowców już na samym początku swojej aktorskiej drogi. Podczas jednego z castingów wydarzyła się dość nieprzyjemna sytuacja, o której opowiedziała po 35 latach. 

Mira Sorvino zakneblowana prezerwatywą podczas castingu

Aktorka opowiedziała o kuriozalnym wydarzeniu w rozmowie z Hollywood Foreign Press Association. Jako 16-letnia dziewczyna starała się o rolę w jednym z horrorów. Stawiła się na przesłuchanie, podczas którego reżyser castingu zaskoczył ją wyciągając z kieszeni prezerwatywę

"

Miałam 16 lat, a on zaczął mnie kneblować. Na końcu wyciągnął knebel z moich ust i powiedział: „Sorry za profilaktykę”. Zakneblował mnie kondomem. To było tak niestosowne. Co do cholery reżyser castingu robi z kondomem w kieszeni podczas przesłuchania?  "

Aktorka nie zdradziła, który z reżyserów castingu dopuścił się nieodpowiedniego czynu. Wytłumaczyła, że nikomu nie zgłosiła zdarzenia, bo była młoda i bała się zareagować. 

Sorvino była jedną z pierwszych aktorek, które zaczęły otwarcie mówić o piekle kobiet, które od lat miało miejsce w Hollywood, rozpoczynając tym samym wraz z Ashley Judd ruch #MeToo. Była napastowana przez Weinsteina, który chciał zaoferować jej rolę za seks. Kobieta odmówiła, co odbiło się na jej karierze. Słowa Sorvino potwierdził Peter Jackson, który współpracował z Weinsteinem przy „Władcy Pierścieni”. Producent jest oskarżony o wiele przestępstw na tle seksualnym (w tym gwałtów). Grozi mu nawet dożywocie

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Horror Harvey Weinstein metoo