08.08.2017 13:25

Reżyserka „Stranger Things” zrobi film o superbohaterze

Rebecca Thomas, znana między innymi z pracy przy serialu „Stranger Things”, wyreżyseruje film oparty na komiksie „Malignant Man”. To opowieść o jednym z najdziwniejszych superbohaterów w historii komiksu. 

Reżyserka „Stranger Things” zrobi film o superbohaterze
foto: kadr z serialu

Moda na superbohaterów trwa w najlepsze. Dzięki sukcesom kasowym adaptacji komiksów Marvela i DC producenci filmowi stali się otwarci na superbohaterskie propozycje. Powstaje co raz więcej ekranizacji niszowych pozycji ze świata komiksu. Niebawem zobaczymy serial „Kleszcz”, a w planach jest również nowa wersja „Spawna” oraz „Bloodshot”. Filmowcy postanowili wziąć na warsztat komiks „Malignant Man”, którego współtwórcą jest James Wan - filmowiec znany z horroru „Obecność”, wydany przez BOOM! Studios. Początkowo reżyserem filmu „Malignant” miał być Brad Peyton, ale jak donosi serwis vanity.com, jego miejsce zajęła Rebecca Thomas. Reżyserka ma na koncie filmy „Elektryczne dzieci”„Mała syrenka”, „Looking for Alaska” oraz odcinek hitu Netflixa „Stranger Things”, zatytułowany „The Secret Cabin”. 

Powieść graficzna stworzona w 2011 roku przez Jamesa WanaMichaela Alana Nelsona (scenariusz) i Piotra Kowalskiego (rysunki) opowiada historię Alana Gatesa. Mężczyzna dowiaduje się, że ma złośliwego guza, który zakończy jego życie w najbliższym czasie. Zrezygnowany Gates poddaje się wyrokowi lekarza do momentu, w którym okazuje się, że nowotwór jest tak naprawdę pasożytem z kosmosu. Alan scalony z obcą formą życia nabiera supermocy. Dostaje drugą szansę od losu i postanawia ją wykorzystać, by bronic świat przed tajną organizacją. Jednocześnie odkrywa sekrety ze swojej zapomnianej przeszłości.

Scenariusz do filmu „Malignant” napisał Zak Olkewicz. James Wan wyprodukuje ekranizację swojego komiksu. Data premiery nie jest jeszcze znana. Zapowiada się ciekawa odskocznia od czarno-białych herosów z filmów od Marvel Studios i Warner Bros. Mamy nadzieję, że „Malignant” nie rozczaruje, a Rebecca Thomas pokaże swoje umiejętności reżyserskie. Trzymamy kciuki! 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Stranger Things News