08.08.2019 11:02

Reżyserowie "Avengers: Endgame" po cichu pracują nad nową serią filmów

Joe i Anthony Russo wzięli 7 sierpnia 2019 roku udział w sesji Ask Me Anything na Reddicie, gdzie odpowiedzieli na wiele ciekawych pytań dotyczących ich planów na przyszłość. Wśród nich pojawiła się informacja na temat nowej serii, którą na celowniki obrali bracia Russo.

Bracia Russo
foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Joe i Anthony Russo współpracują z Marvelem od 2012 roku, kiedy to zostali ogłoszeni reżyserami filmu "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz". Od tamtej pory zrealizowali kolejne 3 produkcje - wśród nich znalazły się najpopularniejsze filmy MCU, czyli "Avengers: Infinity War" oraz "Endgame", a także "Civil War". Panowie poświęcili Marvelowi prawie 7 lat swojego życia, więc teraz nadszedł czas na dużą zmianę.

Joe i Anthony Russo zapowiadają prace nad nową franczyzą

Na czym będzie polegała ta zmiana? Cóż, w sesji AMA na Reddicie panowie odpowiedzieli na pytanie dotyczące ich przyszłości. Konkretnie zapytano ich o to, czy mają na oku jakąś nową serię do adaptowania. Okazuje się, że bracia Russo już nawet nad tym pracują. Niestety, nie sprecyzowali o co konkretnie chodzi:

"

Po cichutku i w sekrecie pracujemy już nawet nad jedną... "

Dlaczego Kapitan Ameryka przeklina w "Avengers: Endgame"?
Dlaczego Kapitan Ameryka przeklina w "Avengers: Endgame"?
Przeczytaj także Dlaczego Kapitan Ameryka przeklina w "Avengers: Endgame"?

Jaką serię panowie mają na myśli? Cóż, opcji jest kilka - w tym samym AMA stwierdzili, że "tragedią" byłoby nie zrobienie filmu na podstawie popularnego serialu komediowego "Community", którego kilka odcinków wyreżyserowali. Tak samo wyrazili zainteresowanie postacią Wolverine'a, który niedawno stał się własnością Marvel Studios. Być może panowie powrócą za kilka lat do MCU właśnie po to, by skupić się na kanadyjskim superherosie? 

Niezależnie od decyzji, fani MCU będą dozgonnie wdzięczni za to, jaką pracę bracia Russo wykonali dla Marvel Studios. Ich ostatni film "Avengers: Endgame" zarobił na całym świecie ponad 2,8 miliarda dolarów, co spowodowało, że stał się najlepiej zarabiającą produkcją w historii kinematografii. Wersja cyfrowa tytułu jest już dostępna w sprzedaży.