26.07.2018 11:00

Rian Johnson usunął mnóstwo tweetów, ponieważ „nie chciał dawać amunicji trollom”

Reżyser „Star Wars: The Last Jedi” postanowił dmuchać na zimne i usunąć materiały, które kiedyś mogłyby mieć zły wpływ na jego hollywoodzką karierę.

Rian Johnson
foto: Pacemaker Press / Splash News/EAST NEWS

Po zaledwie kilku dniach widzimy pokłosie usunięcia Jamesa Gunna z pozycji reżysera „Strażników Galaktyki vol. 3”. Disney postanowił zakończyć współpracę z twórcą po tym, jak na światło dzienne wyszły jego tweety z lat 2009-2012, które zawierały żarty z m.in. pedofilii i gwałtów.

Ta sytuacja wywołała sporą dyskusję, o której wypowiadali się aktorzy z filmów MCU, a także fani, którzy stworzyli petycję, aby przywrócić Jamesa Gunna do pracy nad „Strażnikami Galaktyki vol. 3”. Inicjatywa zdobyła ponad 200 tysięcy podpisów w ciągu 24 godzin, ale jak to zwykle z fanowskimi petycjami bywa, nie przyniosła oczekiwanego skutku.

Rian Johnson usuwa stare tweety

Wiele osób związanych z branżą postanowiła zabezpieczyć swoje kariery usuwając tweety sprzed lat, które w obecnym klimacie społecznym mogłyby zostać uznane za co najmniej kontrowersyjne, by nie powiedzieć, że ofensywne. Wśród nich znalazł się Rian Johnson, czyli reżyser „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi” oraz nadchodzącej trylogii filmów, które odbędą się w odległej galaktyce.

Johnson wytłumaczył swoją decyzję na Twitterze, twierdząc, że zrobił to, żeby wytrącić argumenty z rąk internetowych trolli:

"

To nie jest żadna oficjalna dyrektywa. Nie sądzę też, żebym kiedykolwiek napisał coś tak złego. Ale to 9 lat postów pisanych bez większego przemyślenia. Jeżeli nową normalnością jest to, że trolle wyciągają stare posty i używają ich jak amunicję, to jest to bardziej ruch typu „dlaczego nie?”. "

Star Wars IX - kiedy premiera?

Faktyczny tytuł „Star Wars IX” wciąż nieznany i wciąż chroniony tajemnicą. Prawdopodobnie poznamy go najwcześniej z końcem 2018 roku. Premiera 9. Epizodu „Gwiezdnych wojen” w reżyserii J.J. Abramsa została zaplanowana na grudzień 2019. Jeśli chodzi zaś o trylogię Johnsona, to wiemy jedynie, że prace nad nią ruszą dopiero po premierze Epizodu IX.

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars Rian Johnson