14.03.2017 10:36

Ridley Scott porwie syna Natalie Portman

Reżyser już chyba zaplanował sobie grafik na najbliższe kilkanaście lat, jednak udało mu się w niego wcisnąć kolejny pomysł.

Ridley Scott porwie syna Natalie Portman
foto: Ons.pl

Ridley Scott przedstawi nam w 2017 roku „Obcego: Przymierze”. Twórca ma już scenariusz „Przymierza 2”, a także chęć rozszerzenia serii o kolejne sześć filmów oraz pomysł na „Gladiatora 2”. W ten napięty harmonogram wpasuje też obraz „All The Money in the World” z rolą Natalie Portman i Jacka Nicholsona.

Plan zdjęciowy tego opartego na faktach dramatu tworzonego dla Sony Pictures ma wystartować w maju 2017 roku. Będzie to historia, która wydarzyła się w czerwcu 1973 roku, kiedy to John Paul Getty III, 16-letni wnuk założyciela Getty Oil Company, jednego z najbogatszych ludzi świata, został porwany dla okupu. Sprawcy żądali kwoty 17 milionów dolarów. W listopadzie 1973 dziadek i rodzice chłopca otrzymali przesłane im odcięte ucho chłopca. Stało się tak, gdyż porywacze nie otrzymali żądanej kwoty. John Paul Getty III został ostatecznie odnaleziony żywy. Koszmar rozegrał się we Włoszech, a porywacze nigdy nie zostali odnalezieni.

Scenariusz obrazu napisał David Scarpa („Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”, „Ostatni bastion”). Tekst powstał jeszcze w 2015 roku i znajdował się na czarnej liście Hollywood zbierającej najlepsze niezrealizowane fabuły.

Natalie Portman wcieli się w matkę porwanego chłopca. Wcześniej w tej roli Ridley Scott chciał obsadzić Angelinę Jolie, jednak nie udało się pogodzić terminów reżysera i aktorki. Jack Nicholson zagra Johna Paula Getty'ego Seniora, dziadka 16-latka.

John Paul Getty III spędził pół roku w niewoli z kajdankami na rękach. W 1977 roku przeszedł operację odbudowy ucha. Po porwaniu cierpiał ze względu na nadużywanie środków uspokajających. W 1981 roku zażył mieszankę valium, metadonu i alkoholu, co skończyło się dla niego niewydolnością wątroby i mózgu, a jednocześnie uczyniło go sparaliżowanym. Nigdy nie odzyskał w pełni zdrowia, zmarł w 2011 roku w wieku 54 lat.

Na co od Ridleya Scotta czekasz najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: News Ridley Scott