08.11.2019 12:18

Robert Downey Jr. zostanie nominowany do Oscara za "Avengers: Endgame"?

Czyżby Robert Downey Jr. miał szansę na Oscara? Na to wygląda. Studio Disney postanowiło zgłosić aktora do nagrody mimo jego protestów.

Robert Downey Jr
fot. kadr z wideo All IRON MAN Scenes in Avengers: Endgame [HQ]

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że Robert Downey Jr. zaprotestował, kiedy Disney chciał zgłosić go do Oscara. Aktor miał być nominowany za rolę Tony'ego Starka w filmie "Avengers: Endgame". Jednak okazuje się, że studio nic nie zrobiło sobie z protestów Downeya i postanowiło zgłosić aktora do nominacji. 

Robert Downey Jr. zostanie nominowany do Oscara za "Avengers: Endgame"? 

Okazuje się, że Disney zgłosił Roberta w kategorii "Najlepszego aktora drugoplanowego". Co więcej, Downey Jr. nie jest jedynym aktorem, który został wybrany do walki o Oscara w tej kategorii. Studio rozpoczyna kampanię dla Chrisa Evansa, Marka Ruffalo, Chrisa Hemswortha, Jeremy'ego Rennera, Josha Brolina, Paula Rudda i Dona Cheadle'a. 

Martin Scorsese
Martin Scorsese
Przeczytaj także Martin Scorsese zmienił zdanie. Teraz uważa, że filmy Marvela to nowy rodzaj sztuki

Jak podaje superherohype.com, Disney postanowił zgłosić do Oscara również aktorki, które wystąpiły w filmie "Avengers: Endgame". Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Zoe Saldana, Karen Gillan i Brie Larson powalczą o statuetkę w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa", Trzeba przyznać, że niektóre zgłoszenia są zaskakujące zwłaszcza że niektóre postaci pojawiły się na ekranie na nie więcej niż 15 minut. Jak podaje portal, studio nie chce, żeby ktoś poczuł się pominięty. 

"Avengers: Endgame" zarobił prawie 3 miliardy dolarów i stał się najbardziej kasowym filmem na świecie. Produkcja zrzuciła z podium "Avatara" i spotkała się z pozytywnym odbiorem fanów i krytyków. Film pobił również masę rekordów. "Avengers" stał się m.in. najlepiej zarabiającym filmem 2019 roku na świecie. Osiągnął również najwyższy wynik dla produkcji o superbohaterach na świecie.

Zobacz także: Chris Evans przypadkowo zdradził zakończenie "Avengers: Endgame" Anthony'emu Mackiemu 

Tagi: Robert Downey Jr. Marvel Avengers 4