22.08.2019 13:06

Robert Downey Jr. powróci w kolejnych filmach Marvela? Są na to duże szanse

Jon Favreau - reżyser dwóch pierwszych części "Iron Mana" nie wyklucza, że Robert Downey Jr. powróci do MCU. Będzie to jednak zupełnie nowa dla aktora rola.

Iron Man 3
foto: materiały promocyjne/MArvel Studios

Film "Iron Man" z 2008 roku był pierwszą produkcją Marvel Studios. Zapoczątkował kinowe uniwersum i zrobił z Roberta Downeya Jr. prawdziwą gwiazdę. Aktor ponad 10 lat był związany z wieloma produkcjami na podstawie komiksów Marvela. W końcu jego bohater został uśmiercony w finałowej bitwie filmu "Avengers: Endgame". Scena śmierci była hołdem złożonym pierwszej części przygód Tony'ego Starka, a jego pogrzeb był jedną z kosztowniejszych scen Hollywood, przynajmniej pod względem ilości gwiazd na ekranie. Wygląda jednak na to, że Downey Jr. może powrócić do MCU w zupełnie nowej roli. 

Robert Downey Jr. powróci do MCU?

Jon Favreau - reżyser, aktor i producent związany od lat z Marvel Studios udzielił ostatnio wywiadu The Hollywood Reporter. Filmowiec został zapytany o plany na przyszłość odtwórcy Iron Mana. Co odpowiedział Favreau?

"

Nie wiem, co on ta sobie myśli, ale niech lepiej weźmie się za reżyserię. W innym wypadku przestanie być moim przyjacielem. Jest gwiazdą największego filmu w historii. Zrobił to. Więc teraz powinien robić rzeczy, które kocha.

Ma w sobie wiele pasji. Jest artystą. Rozumie sztuki wizualne, rozumie muzykę. Myślę, że byłby piekielnie dobrym reżyserem. Mam nadzieję, że jeśli kiedykolwiek się na to zdecyduje, będę grał w jego filmie, ponieważ chcę mu pokazać, jak to było reżyserować jego. Chciałbym, żeby znalazł się po drugiej stronie tego układu. "

Favreau pół żartem pół serio opowiedział o planach swojego kolegi z planu. Czy jednak w wypowiedzi filmowca może kryć się ziarno prawdy? Całkiem możliwe, że Downey Jr. myśli o reżyserowaniu filmów. Produkcje Marvel Studios mógłby być idealnym gruntem na rozpoczęcie kariery w tej dziedzinie, ponieważ gwiazdor zna całe uniwersum od podszewki. Był jednym z najczęściej pojawiających się aktorów MCU. Wystąpił nie tylko w trylogii "Iron Man", ale również we wszystkich częściach "Avengers", oraz kilku solowych filmach o przygodach superbohaterów.

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - dlaczego Tony Stark mógł użyć Rękawicy Nieskończoności?

Na razie nie wiadomo jak Robert Downey Jr. pokieruje swoją karierą. Kolejnym filmem aktora będzie nowa wersja "Doktora Dolittle" oraz trzecia część "Sherlocka Holmesa". Gwiazdor zagra też w "All-Star Weekend" a także w niezatytułowanej biografii Johna R. Brinkleya. Ostatnio postanowił zainwestować zarobione miliony dolarów w inne dziedziny życia, takie jak projekt Footprint Coalition, którego celem jest oczyszczenie Ziemi.

Czy Robert Downey Jr. powinien zostać reżyserem?

Zobacz też: Ile Robert Downey Jr. zarobił na poszczególnych filmach Marvela?

Tagi: News Robert De Niro Marvel Iron Man