20.08.2018 12:54

Robert Downey Jr. rozpoczął przygotowania do „Sherlocka Holmesa 3”

Filmowy Tony Stark już niebawem ponownie założy buty innej ikonicznej postaci. Robert Downey Jr. obwieścił, że rozpoczyna przygotowania do roli Sherlocka Holmesa.

Robert Downey Jr. jako Sherlock Holmes
foto: materiały promocyjne

Choć Robert Downey Jr. dziś kojarzony jest przede wszystkim z rolą Iron Mana, zanim został liderem wśród superbohaterów MCU, wcielał się w najsłynniejszego detektywa na świecie. W roli Sherlocka Holmesa zadebiutował w 2009 roku w luźnej adaptacji powieści Doyle’a zrealizowanej przez Guya Ritchiego. Dwa lata później na ekrany trafił sequel, „Sherlock Holmes: Gra Cieni”. I choć zawadiacka wersja opowieści o detektywie z Baker Street przypadła do gustu publiczności, do tematu „Sherlocka Holmesa 3” na poważnie powrócono dopiero w 2018 roku.

Najpierw swój udział w projekcie ujawnił Robert Downey Jr., natomiast w kwietniu 2018 podczas CinemaCon w Las Vegas Joel Silver, producent serii, potwierdził, że „Sherlock Holmes 3” naprawdę powstaje – zdjęcia rozpoczną się w 2019 roku, zaś gotowy film trafi na ekrany rok później.

Robert Downey Jr. jako Sherlock Holmes powraca

Pomimo odległej daty rozpoczęcia prac na planie, Robert Downey Jr. już teraz ogłosił start przygotowań do roli sprzed 7 lat. Na swoim Twitterze umieścił gifa podpisem „Ćwiczę moją minę Sherlocka”.

Powrót do serii o słynnym detektywie zapowiedział również Jude Law, który ponownie wcieli się w Dr Watsona. Niestety, wciąż nie wiadomo, czy za kamerą stanie znów Guy Ritchie. Jeśli Brytyjczyk miałby zostać reżyserem trzeciej części „Sherlocka Holmesa”(ponownie jak dwóch poprzednich), produkcja musiałaby poczekać do zakończenia prac nad aktorskim „Aladynem” i kolejnym filmem Ritchiego, „Toff Guys”. Jeśli natomiast reżyser „Przekrętu” nie zdecyduje się powrócić, to czy w ogóle jest na co czekać?

Póki co producent zapowiedział, że „Sherlock Holmes 3” trafi na ekrany w 2020 roku, co daje Robertowi Downeyowi Jr. sporo czasu na dalsze przygotowania...

Natalia Hluzow
Tagi: News Robert Downey Jr. Sherlock Holmes