19.07.2016 14:02

Roman Polański przedstawi „Prawdziwą historię”

Twórca „Chinatown” weźmie się tym razem za przeniesienie na ekran książki „Prawdziwa historia” autorstwa francuskiej pisarki Delphine de Vigan.

Roman Polański przedstawi „Prawdziwą historię”
foto: East News

Ostatni obraz w reżyserii Romana Polańskiego otrzymaliśmy w 2013 roku, a była to „Wenus w futrze”, kameralna opowieść stworzona na podstawie sztuki Davida Ivesa. Sam film, zresztą podobnie też jak i „Rzeź”, przybrał teatralną formę.

Niewykluczone, że nowe dzieło reżysera przybierze podobną formę, gdyż obraz skupi się na przeżyciach wewnętrznych głównej bohaterki. Tak przynajmniej sugeruje opis książki, którą napisała Francuska. Publikacja ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sonia Draga. Na tyle okładki możemy przeczytać:

"

To opowieść o pisarce bardzo przypominającej autorkę. Ona także napisała książkę, która stała się bestsellerem, a w której odmalowała portret swej matki samobójczyni, z osobowością typu borderline. Po sukcesie następują spotkania z czytelnikami, po których pisarka czuje się całkowicie wyczerpana. W dodatku zaczyna otrzymywać anonimy, oskarżające ją, że zdobyła rozgłos dzięki śmierci matki i oszkalowaniu rodziny. "

Na drodze bohaterki ma stanąć jej rówieśniczka, L. Między kobietami zawiązuje się przyjaźń i ostatecznie zamieszkują razem. Tajemnicza L. opiekuje się bohaterką, a nawet odpisuje na jej maile. W końcu wszystko zaczyna się wymykać spod kontroli i odmalowany zostaje obraz toksycznej relacji polegający na stopniowym przejmowaniu kontroli jednej nad drugą.

Scenariusz do dzieła Polańskiego ma napisać Olivier Assayas, czyli reżyser „Sils Maria” z Juliette Binoche oraz Kristen Stewart i „Carlosa” nominowanego m.in. do nagrody Emmy.

Według wcześniejszych doniesień Roman Polański miał nakręcić film o Alfredzie Dreyfusie. Mówiło się tez o tym, że reżyser jest zainteresowany projektem „True Crimes”, gdzie główna rola miała należeć do Christopha Waltza. Ten miał zagrać Jacka Wróblewskiego - policjanta, który postanawia na nowo przyjrzeć się sprawie Krystiana Bali. O wymienionym zabójcy opowie Kasia Adamik w filmie „Amok”.

Czekacie na nowy film Romana Polańskiego?

Robert Skowronski
Tagi: News Roman Polański