08.08.2018 11:25

Ruszyły prace nad sequelem „Power Rangers”. O czym będzie 2. część filmu?

Fani „Power Rangers” z 2017 roku mają powód do radości. Firma Hasbro ogłosiła, że rozpoczęły się prace nad kontynuacją filmu w reżyserii Deana Israelite'a.

Ruszyły prace nad sequelem „Power Rangers”. O czym będzie 2. część filmu?
foto: kadr z filmu Power Rangers

Każdy, kto wychował się w latach 90., doskonale zna grupę wojowników w kolorowych strojach, posługujących się w walce ogromnymi robotami w kształcie rozmaitych zwierząt. Serial „Power Rangers” był swego czasu naprawdę popularną marką. Na fali popularności ostatniej dekady XX wieku, w 2017 roku powstał więc film na jego podstawie. Chociaż produkcja reżyserowana przez Deana Israelite'a nie odniosła spodziewanego sukcesu, jakiś czas temu zapowiedziano, że wkrótce zobaczymy sequel. Nowe informacje potwierdzają, że niedługo powstanie 2. część filmu. 

„Power Rangers 2” - rozpoczęły się prace nad kontynuacją filmu

Po wynikach finansowych filmu „Power Rangers”, twórcy byli skłonni odpuścić sobie ciągnięcie serii. Jednak do gry wkroczyła firma Hasbro, która wykupiła prawa do historii o Rangerach i postanowiła dać marce kolejną szansę. Po przejęciu „Power Rangers” nie było do końca wiadomo, czy nowi właściciele stworzą sequel, czy zrebootują serię. Serwis Comic Book Movie donosi, że szef Hasbro - Brian Goldner, postanowił uchylić rąbka tajemnicy. Ze słów Goldnera wynika, że kolejna część nie wyjdzie spod skrzydeł Lionsgate. Bardziej prawdopodobne jest studio Paramount. Wstępne prace nad sequelem ruszyły, ale na razie nie podano szczegółów. Nie wiadomo więc na czym skupi się fabuła filmu. Prawdopodobnie Power Rangers ponownie staną do walki ze złem zagrażającemu światu. Być może zobaczymy nowe zordy i nowych wojowników. 

„Power Rangers 2” - kiedy premiera?

Plany co do 2. części „Power Rangers” są jednak dość jasno sprecyzowane. Hasbro to głównie firma zabawkarska. Jakiś czas temu szefowie postanowili jednak zainwestować w filmy związane z liniami zabawek, by zwiększyć ich sprzedaż, a przy okazji zarobić na produkcjach kinowych. Z tego powodu powstają kolejne części „Transfromers”, ale w planach są również inne filmy: „ROM”, „Micronauts” czy „Action-Man”. Goldner zapowiedział, że rok 2019 ma być przełomem dla linii zabawek związanych z Power Rangers. Prawdopodobnie wtedy 2. część filmu trafi do kin. Na razie jest to jednak jedynie sugestia, a nie potwierdzona informacja. Fani Rangerów będą musieli jeszcze poczekać na dalsze szczegóły dotyczące „Power Rangers 2”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Power Rangers