11.02.2016 13:30

Ruszyły zdjęcia do „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”

Emocje po premierze „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy” nie zdążyły jeszcze dobrze ostygnąć, a już możemy zacząć przeżywać doniesienia z planu 8. części sagi.

Ruszyły zdjęcia do „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”
foto: Walt Disney Co. / Courtesy Everett Collection / East News

Co prawda premiera „Epizodu VIII” została opóźniona, ale nie oznacza to, że same prace ruszą w późniejszym terminie, gdyż już się rozpoczęły. Informację o tym zdradził dyrektor Disneya, Bob Iger. Ekipa filmowa zebrała się pod okiem Riana Johnsona, który jest reżyserem dzieła, w londyńskim studiu.

Pierwsze klapsy na planie obrazu padły jeszcze w 2015 roku, kiedy to Johnson i Mark Hamill wybrali się na skalistą irlandzką wyspę Skellig Michael. Chodziło o uchwycenie aury i pogody po wydarzeniach z „Przebudzenia mocy” nim ulegną one zmianie w związku z nastaniem zimy.

John Boyega wcielający się w postać Finna, prywatnie fan „Gwiezdnych wojen”, przy kręceniu poprzedniej odsłony sagi miał przy sobie figurkę Hana Solo, aby móc kolekcjonować na niej podpisy obsady. Aktor zamieścił na Twitterze wpis, który również sugerowałby rozpoczęcie prac przy 8. części filmu:

"

Czas zabrać moją figurkę Hana Solo, żeby wszyscy mogli się na niej podpisać. (Westchnienie) Nic na to nie poradzę. "

Bob Iger zdradził, że twórcy pracują obecnie nie tylko nad 8. częścią, ale też już nad kolejną:

"

Nie ma lepszego sposobu na napędzenie tej serii niż wytwarzanie produktów wysokiej jakości. Kręcenie „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”, następnego rozdziału legendarnej sagi, właśnie się rozpoczęło, a film trafi do kin w grudniu 2017 roku. Produkcja „Epizodu IX”, który ukaże się w 2019 roku, także się rozpoczęła. "

Dyrektor Disneya w kwestii „dziewiątki”, którą wyreżyseruje Colin Trevorrow, ma prawdopodobnie na myśli dopiero planowanie szczegółów dzieła niż faktyczne rozpoczęcie zdjęć. Bob Iger zdradził także na jakim etapie jest „Rogue One: A Star Wars Story”, czyli spin off „Gwiezdnych wojen”:

"

Zdjęcia prawie się zakończyły i jesteśmy absolutnie zachwyceni tym, co do tej pory udało się zrobić. "

Potwierdzono też, że niezatytułowany film o młodym Hanie Solo dalej ma zadebiutować w maju 2018 roku.

Czekacie na 8. część „Gwiezdnych wojen”?

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars