24.06.2019 16:10

Sadako z "The Ring" jako youtuberka. Powstaje manga o bohaterce horroru

Już niedługo słynna dziewczynka z horroru "The Ring" dostanie własną mangę. W humorystycznym komiksie Sadako zostanie przedstawiona jako osobowość internetowa.

The Ring
foto: kadr z filmu The Ring

W 1998 roku na ekrany kin wszedł horror "The Ring", który po kilku latach doczekał się amerykańskiego remake'u. Obie wersje przerażały widzów straszliwym duchem dziewczynki, wychodzącym ze studni i przeklętą kasetą VHS, której obejrzenie oznaczało śmierć. W Japonii Sadako (w amerykańskiej wersji Samara) stała się ikoną popkultury i jej wizerunek można spotkać w bardzo nietypowych miejscach. Niedługo jednym z takich miejsce będzie okładka mangi. I nie chodzi w tym przypadku o komiksową wersję "The Ring". Upiorna zjawa dostanie własną komediową serię, w której zostanie youtuberką.

5 najstraszniejszych miejskich legend z Japonii
5 najstraszniejszych miejskich legend z Japonii
Przeczytaj także 5 najstraszniejszych miejskich legend z Japonii

"Sadako-san to Sadako-chan" - manga o duchu z "The Ring"

Jak podaje serwis Anime News Network, już niedługo w Japonii zadebiutuje nowa manga pod tytułem "Sadako-san to Sadako-chan", co mozna przetłumaczyć, jako "Pani Sadako i mała Sadako". Bohaterkami będą dwie postacie o tym samym imieniu - zjawa ze studni znana z horroru i mała dziewczynka, która przeraźliwie się jej boi. Kiedy dojdzie do spotkania imienniczek, okaże się, że zamiast horroru, pomiędzy protagonistkami wywiąże się nietypowa relacja.

Sadako-san to Sadako-chan

Para szybko się zaprzyjaźni i postanowi... tworzyć materiały na wspólny kanał na YouTube. Dwie Sadako szybko staną się internetową sensacją. Za mangę odpowiadają Noriaki Sugihara i Aya Tsutsumi. Manga zadebiutowała jako internetowy komiks. Wydawnictwo Kadokawa postanowiło jednak wydać "Sadako-san to Sadako-chan" w bardziej tradycyjnej formie. Komiks powołano do życia ze względu na premierę spin-offu "The Ring" pod tytułem "Sadako!".

Sadako!
Sadako!
Przeczytaj także Powraca zła siła z horroru "The Ring: Krąg". Zobacz zapowiedź filmu "Sadako!"

Horror zadebiutował w Japonii w maju 2019 roku. Na razie nie wiadomo czy manga o dziewczynce z "The Ring" będzie dostępna w sprzedaży poza Krajem Kwitnącej Wiśni.

Zobacz też: Czy Polka była pierwowzorem Samary Morgan z „The Ring”?

Tagi: The Ring Horror Komiks Manga