02.09.2019 16:40

Scenariusz "Jokera", który wyciekł do sieci jest nieaktualny. Film ma zaskoczyć widzów

Reżyser "Jokera" skomentował wyciek scenariusza, który od dawna krąży po sieci. Jest on ponoć nieaktualny i nie znajdzie pokrycia w filmie.

Foto: Warner Bros/Ferrari Press/East News
Foto: Warner Bros/Ferrari Press/East News

Choć do premiery "Jokera" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej został jeszcze miesiąc, film wzbudza silne emocje. Kilka tygodni temu informowaliśmy was o wycieku scenariusza do filmu, który zwiastuje najbardziej kontrowersyjną produkcję tego roku. Teraz reżyser "Jokera" odniósł się do wspominanego przecieku twierdząc, że jego treść jest nieaktualna i nie przedstawia tego, co zobaczymy w filmie.

Wyciek scenariusza "Jokera" jest nieaktualny

"Joker" od początku zapowiadany jest jako dzieło przełomowe dla kina superbohaterskiego. Arthur Fleck w wykonaniu Joaquina Phoenixa nie będzie psychopatycznym wariatem, który wpadł do kadzi z chemikaliami. Będzie człowiekiem złamanym, wykorzystanym przez różne systemy społeczne. Zgodnie ze scenariuszem, który wyciekł do sieci, w "Jokerze" mieliśmy zobaczyć między innymi, jak Arthur Fleck dowiaduje się, że został adoptowany, a jego rodzice znęcali się nad nim zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Mieliśmy być również świadkami sytuacji, w której okazuje się, że Arthur był gwałcony przez partnera swojej matki oraz gdy bohater odbiera jej życie.

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" dostał 8-minutową owację na stojąco podczas festiwalu w Wenecji

Todd Phillips zapewnia jednak, że w scenariuszu naniesiono wiele zmian. Wskazuje przy tym, że nawet Ci, którzy przeczytali scenariusz krążący po sieci, będą nielicho zaskoczeni w trakcie seansu. Przeciek nijak ma się bowiem do tego, co finalnie znalazło się w filmie.

"

Czeka ich niezła niespodzianka, gdy zobaczą już film. "

Zobacz też: "Joker" doczekał się pierwszych recenzji. Phoenix dostanie Oscara?

Todd Phillips od dłuższego czasu zapewnia, że jest przygotowany na kontrowersje związane z jego dziełem. Głównym z powodów jest fakt, że "Joker", że nie będzie wierny komiksowemu pierwowzorowi. "Joker" zawita na ekranach kin 4 października 2019 roku.

Zobacz też: Czy film "Joker" ma podłoże polityczne?

Tagi: Film News Joker DC Comics Joaquin Phoenix