05.10.2017 16:03

Scenariusz do „Venoma” napisze scenarzystka „50 Twarzy Greya”

Przygotujcie się więc na to, że kosmiczny symbiot będzie miał niekonwencjonalne żądze.

Scenariusz do „Venoma” napisze scenarzystka „50 Twarzy Greya”
foto: Visual Press Agency/EAST NEWS

Kelly Marcel, czyli scenarzystka niesławnych „50 Twarzy Greya”, została zatrudniona przez Sony, które zleciło jej napisanie scenariusza do nadchodzącego filmu o największym przeciwniku Spider-mana, czyli Venomie.

Patrząc na to z komercyjnego punktu widzenia, decyzja może się opłacić. Oparty na jej scenariuszu film o seksualnie spaczonym miliarderze i smutnej reporterce zarobił ponad 570 milionów dolarów na całym świecie, co nie jest złym wynikiem.

Sama scenarzystka pracowała również przy serialu FOX „Terra Nova”, filmie „Ratując pana Banksa”, a w rozkładzie jazdy ma również Disneyowską „Cruellę”, w której wystąpi Emma Stone. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawy i zróżnicowany dorobek.

Marcel byłaby też jedną z niewielu kobiet odpowiedzialnych za scenariusz do filmu superbohaterskiego. Jak pokazał ostatni sukces Wonder Woman", gatunek ten jest jak najbardziej otwarty na to, aby coraz więcej kobiet zaczęło robić filmy utrzymane w takiej stylistyce.

Wiemy na pewno, że nie możemy narzekać na obsadę. W roli Eddiego Brocka, czyli hosta tytułowego Venoma, wystąpi Tom Hardy. Oprócz niego potwierdzono obecność, Michelle Williams, Riza Ahmeda i Jenny Slate. Pojawiły się za to drobne obawy, że reżyser filmu Ruben Fleischer może zainspirować się swoim poprzednim filmem Zombieland.

W produkcji oprócz Venoma mamy zapoznać się z Carnage’em. Nie wiemy natomiast jeszcze kto go zagra. Data premiery filmu została ustalona na 5 października 2018 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: 50 twarzy Greya Venom