27.03.2018 16:28

Daphne i Velma z serialu „Scooby-Doo” otrzymały własny film. W sieci pojawił się zwiastun

Aktorski spin-off serii „Scooby-Doo” opowie o dziewczynach z ekipy Scoobiego z czasów zanim poznały resztę Mystery Inc. – słynnego psiaka, Shaggy’ego i Freda.

Daphne i Velma
foto: kadr ze zwiastuna "Daphne i Velma"

Grupa nastolatków rozwiązujących mroczne zagadki narodziła się w 1969 roku wraz z kreskówką „Scooby-Doo”. Na przestrzeni półwiecza seria doczekała się wielu przeróbek, adaptacji, aktorskich filmów pełnometrażowych, a nawet gościnnych występów w serialu „Supernatural”. Najnowszą produkcją związaną z klasyczną kreskówką jest film poświęcony dziewczynom z ekipy Scoobiego, Velmie i Daphne, które - jak sugeruje nowy film - znały się już wcześniej i wspólnie zajmowały się tropieniem nadprzyrodzonych zjawisk. 

„Daphne & Velma” - o czym będzie film?

Trailer produkcji jako pierwszy zaprezentował magazyn EW ujawniając jednocześnie, że aktorski film o Daphne i Velmie zadebiutuje jedynie w domowym wydaniu Blu-Ray i DVD. W rolach głównych wystąpią Sarah Jeffery (Daphne), która już niebawem wcieli się w jedną z „Czarodziejek”, oraz Sarah Gilman (Velma), znana głównie z młodzieżowej produkcji „To nie ja”. 

Akcja skupia się na szkolnym życiu dziewcząt, które uczęszczają do innowacyjnego centrum szkolenia najwybitniejszych umysłów w kraju, Ridge Valley High. Pewnego dnia przyjaciółki zauważają serię dziwnych zniknięć w kampusie, w efekcie których żywiołowi uczniowie zaczynają przypominać zombie. Dziewczyny postanawiają więc zjednoczyć siły, by rozwiązać mroczną zagadkę. Zwiastun filmu można na razie obejrzeć tylko na stronie EW:

„Daphne & Velma” - kiedy premiera?

Film wyreżyserowała początkująca twórczyni Suzi Yoonessi na podstawie scenariusza Kyle Mack i Caitlin Meares. Prócz głównych bohaterek w filmie wystąpili Vanessa Marano, Brian Stepanek, Stephen Ruffin i Evan Castelloe. Premiera „Daphne & Velma” na DVD i Blu-Ray została zapowiedziana na 22 maja 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Scooby-Doo