12.08.2019 13:20

"Shazam!" - znamy datę premiery filmu na DVD i Blu-ray

"SHAZAM!" to już siódma produkcja ze świata DC Extended Universe, w którym spotykają się najpopularniejsi superbohaterowie uniwersum DC Comics. To także pierwsza komedia superbohaterska z uniwersum DC. Superprodukcja z Zacharym Levim w roli głównej zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 14 sierpnia 2019 roku.

Shazam!
foto: materiały prasowe/ Warner Bros.

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Asher Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo - Shazam! Wówczas nastolatek zmieni się w dorosłego superbohatera Shazama (Zachary Levi) za sprawą starożytnego czarodzieja.

Shazam - film trafił do kina

Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem, choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa, wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami, czyli między innymi do zabawy. Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi rzucać piorunami?

Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja "Shazam!" to dzieło reżysera Davida F. Sandberga i scenarzysty Henry’ego Gaydena. W rolach głównych w filmie wystąpili Zachary Levi i Asher Angel, a partnerują im m.in.: Mark Strong, Jack Dylan Grazer, Adam Brody (serial "Życie na fali"), dwukrotnie nominowany do Oscara Djimon Hounsou ("Król Artur: Legenda miecza") i Fatithe Herman (serial "Tacy jesteśmy"). 

Chociaż historia rozgrywa się głównie w Filadelfii w stanie Pensylwania, zdjęcia do filmu "SHAZAM!" kręcono w plenerach i w studiach w Toronto, w Kanadzie. Prace na planie rozpoczęły się 29 stycznia 2018 roku i trwały do połowy maja. Na ekrany kin, również polskich, superprodukcja "SHAZAM!" weszła na początku kwietnia tego roku.

Obraz spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem widzów i w pierwszy weekend wyświetlania w USA wygenerował w notowaniach box office wynik na poziomie 53,5 miliona dolarów. Premierze filmu towarzyszyły także niezwykle pozytywne oceny ze strony widzów oraz krytyków.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • PONAD 90 MINUT SUPERDOŁADOWANYCH DODATKÓW, W TYM EKSKLUZYWNY KOMIKS FILMOWY: WAGARY SUPERBOHATERA
  • ALTERNATYWNY POCZĄTEK I ZAKOŃCZENIE
  • SCENY USUNIĘTE
  • GAGI
  • MATERIAŁ Z PRZESŁUCHAŃ DO FILMU
  • NA PLANIE Z ZACHARYM LEVI
  • HISTORIA SHAZAMA!

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:

  • KIM JEST SHAZAM! - POZNAJ HISTORIĘ SHAZAMA! OD NARODZIN NA KARTACH KOMIKSÓW DO EKRANIZACJI NA DUŻYM I MAŁYM EKRANIE. DOWIEDZ SIĘ, CO ODRÓŻNIA SHAZAMA! OD INNYCH SUPERBOHATERÓW.
Tagi: News Shazam!