08.05.2018 11:13

„Sherlock Holmes 3”: data premiery filmu z Robertem Downeyem Jr. potwierdzona

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła oficjalną datę premiery 3. części filmowych przygód najsłynniejszego detektywa w historii kina i literatury. Kiedy „Sherlock Holmes 3” trafi do kin?

Sherlock Holmes i Dr Watson
foto: kadr z filmu "Sherlock Holmes"

Przez ostatnie 7 lat zdawało się, że kolejna odsłona filmowych przygód słynnego detektywa utknęła na zawsze na etapie developmentu. Jak widać, nie wynikało to jednak z opieszałości Warner Bros., lecz z prostego faktu, że Robert Downey Jr. był mocno zajęty wcielaniem się w Tony’ego Starka. Teraz, kiedy misja filmowego Iron Mana po 10 latach i 10 filmach (wliczając „Avengers 4”) dobiega końca, aktor ma czas, by powrócić do roli innej ikonicznej postaci – Sherlocka Holmesa we własnej osobie.

„Sherlock Holmes 3” – kiedy premiera?

Odkąd Robert Downey Jr. potwierdził oficjalnie, że wciąż ma w swoich planach realizację filmu „Sherlock Holmes 3”, sprawy nabrały tempa. Producent dwóch poprzednich części serii, Joel Silver, podczas CinemaConu w Las Vegas w kwietniu 2018 roku potwierdził słowa aktora, dodając, że zdjęcia najprawdopodobniej rozpoczną się w 2019 roku. Od tej wypowiedzi minęło zaledwie kilka tygodni, a wytwórnia Warner Bros. już ogłosiła datę premiery 3. części „Sherlocka Holmesa”. Film ma trafić na ekrany na Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku, a więc dokładnie 25 grudnia 2020.

„Sherlock Holmes 3” – obsada i twórcy

Nie ulega wątpliwości, że Robert Downey Jr. ponownie pojawi się w roli słynnego detektywa. Fanów tej wersji duetu Sherlock/Watson z pewnością ucieszy też informacja, że ponownie partnerować mu będzie Jude Law, który niedawno dołączył także do wielkiej rodziny MCU, wcielając się w Mar-Vella w filmie „Captain Marvel” (premiera 8 marca 2019).

Niestety, wciąż nie wiadomo, czy za kamerą nowego „Sherlocka Holmesa” stanie ponownie Guy Ritchie. Bardzo charakterystyczny styl reżysera odgrywał w dwóch poprzednich częściach rolę tak kluczową, jak sama obecność Downeya Jr. i Lawa, dlatego miejmy nadzieję, że filmowiec znajdzie jednak czas, by w swój teledyskowy, zawadiacki, humorystyczny i pełen wartkiej akcji sposób opowiedzieć jeszcze jedną historię legendarnych londyńskich detektywów.

Czy „Sherlock Holmes 3” ma sens bez Guya Ritchiego?

Natalia Hluzow
Tagi: News Robert Downey Jr. Guy Ritchie Jude Law Sherlock Holmes