06.09.2019 11:06

Słynni aktorzy jako naziści na nowym plakacie "Jojo Rabbit"

W związku ze zbliżającą się premierą filmu "Jojo Rabbit" w sieci udostępniono nowy plakat filmu, na którym gwiazdy Hollywood są ubrane w nazistowskie stroje.

Jojo Rabbit
foto: materiały prasowe/Fox Searchlight

Fani Taiki Waititiego wiedzą, że filmowiec odznacza się szczególnym poczuciem humoru i nie mogą doczekać się jego nadchodzącego dzieła - satyry walczącej z nienawiścią pod niewinnie brzmiącym tytułem "Jojo Rabbit". Studio Fox Searchlight zaprezentowało nowy plakat produkcji.

"Jojo Rabbit" - plakat filmu Taiki Waititiego

Twórca "Co robimy w ukryciu?", "Thora: Ragnarok" i "Dzikich łowów" postanowił tym razem poruszyć temat, jakim jest II wojna światowa. Oczywiście zrobił to na swój sposób, więc nie spodziewajcie się patosu, śmiertelnej powagi i innych cech, które zazwyczaj pojawiają się w przypadku produkcji opowiadających o tym okresie. Nie oznacza to jednak, że "Jojo Rabbit" nie zajmie się ważnymi zagadnieniami związanymi z II wojną światową.

Jojo Rabbit
Jojo Rabbit
Przeczytaj także Taika Waititi jako Adolf Hitler w pierwszym zwiastunie filmu "Jojo Rabbit"

W sieci pojawił się plakat filmu, na którym widzimy głównych bohaterów "Jojo Rabbit". Akcja dzieje się w nazistowskich Niemczech, zresztą zwolennicy ideologii Adolfa Hitlera to znaczna część głównych bohaterów. Ba! W filmie pojawia się nawet przywódca Trzeciej Rzeszy, przynajmniej w pewnym stopniu.

Jojo Rabbit

Hitler w filmie będzie wymyślonym przyjacielem tytułowego bohatera - 10-letniego chłopca, w którego wcielił się Roman Griffin Davis. Przywódcę nazistów zagrał natomiast sam Waititi. W filmie wystąpili również Scarlett Johansson jako matka protagonisty, Thomasin McKenzie w roli nastoletniej Żydówki, Stephen Merchant jako agent Gestapo, a także Sam Rockwell, który będzie nazistowskim kapitanem wojska. W pozostałych rolach wystąpili Rebel Wilson, Alfie Allen, Victoria Hogan i Brian Caspe.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "JoJo Rabbit"/ FOX Searchlight
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "JoJo Rabbit"/ FOX Searchlight
Przeczytaj także "Jojo Rabbit" Taiki Waititiego otrzymał pełny zwiastun. Kiedy premiera?

"Jojo Rabbit" - kiedy premiera?

Film opowie o tytułowym chłopcu, który zafascynowany propagandą nazistów, będzie się starał jak najlepiej wypełniać rozkazy Hitlera. Jego życie zmieni się diametralnie, gdy odkryje, że matka ukrywa w domu żydowską dziewczynkę. Jojo Rabbit będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę ze szkodliwą ideologią i swoim wymyślonym przyjacielem - Adolfem Hitlerem. Światowa premiera "Jojo Rabbit" odbędzie się 8 września 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do polskich kin, ale daty premier w innych europejskich krajach wskazują raczej na początek roku 2020.

Zobacz też: Taika Waititi o „Jojo Rabbit”: Ten film wkurzy wielu rasistów, co bardzo mnie cieszy

Tagi: News Scarlett Johansson Taika Waititi Jojo Rabbit