12.12.2017 15:37

„Small World” - o czym będzie najnowszy film Patryka Vegi?

Patryk Vega spróbuje podbić zachodnie rynki filmowe filmem „Small World”, opowiadającym o handlu dziećmi. Co zobaczymy w nowej produkcji reżysera? 

„Small World” - o czym będzie najnowszy film Patryka Vegi?
foto: KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Dla Patryka Vegi nie ma rzeczy niemożliwych. Jeszcze kilka lat temu był okryty złą sławą za sprawą filmów „Ciacho” i „Last Minute”. Zdołał się jednak odbić od dna i osiągnąć ogromny sukces komercyjny. Artystyczne walory ostatnich filmów Vegi są kwestionowane przez wielu miłośników kina, ale jednego nie można odmówić filmowcowi. Wie jak promować swoje filmy i zarabiać na nich duże pieniądze. Dzięki temu może realizować kolejne produkcje. Kolejną propozycją od Vegi będzie europejska koprodukcja, w której zagrają gwiazdy dużego formatu. Tym razem reżyser poruszy bardzo poważny temat, jakim jest handel dziećmi. 

Patryk Vega "Small World"
Patryk Vega "Small World"
Przeczytaj także Patryk Vega "Small World": Fabuła, obsada, data filmu o handlu dziećmi

Vega zbierał dokumentację do filmu ponad dwa lata. W tym czasie odbył godziny rozmów ze wszystkimi stronami tego zjawiska: pedofilami, handlarzami żywym towarem, przemytnikami, ofiarami handlu ludźmi, prostytutkami, policjantami z Interpolu i wydziałów kryminalnych, z rodzicami, którym porwano dzieci, ale także z psychiatrami oraz wszystkimi osobami, które aktywnie uczestniczą w zwalczaniu tego procederu. Jak czytamy na stronie firmy zajmującej się marketingiem filmu, „co roku na świecie sprzedawanych jest 1,2 miliona dzieci”. 

Historia zaprezentowana w filmie „Small World” będzie rozgrywać się w Polsce, Rosji, Anglii i RPA. Fabuła opowiada o zaginięciu 4-letniej dziewczynki. Dziecko zostaje porwane z jednej z polskich wsi. Przez 14 lat prowadzone jest śledztwo, które widz będzie obserwował z 4 różnych punktów widzenia. Przeżyjemy dramat matki, dziecka oraz spojrzymy na sprawę z perspektywy policjanta i porywacza. Film pokaże również jak ze zwykłego dziecka, po 14 latach niewoli narodził się potwór, nieumiejący żyć w zwykłym społeczeństwie. 

Vega swoim nowym filmem chce nagłośnić proceder, w którym ważnym punktem na mapie świata jest Polska. Okazuje się, że w naszym kraju dochodzi do wielu porwań dzieci, które następnie sprzedawane są handlarzom żywym towarem. Przez Polskę prowadzi również szlak wiodący przemytników do Rosji i Azji. W kraju nad Wisłą rozwija się również przemysł pornografii dziecięcej

Premiera filmu „Small World” zaplanowana została na rok 2018. Na razie nie podano więcej szczegółów. 

Czy obejrzysz „Small World”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Patryk Vega