26.03.2018 11:28

Spice Girls zostaną superbohaterkami w filmie animowanym?

Spice Girls we własnym filmie animowanym? Moda na lata 90. i superbohaterów sprawi, że być może niebawem zobaczymy tego typu produkcję. 

Spice Girls
foto: TBM/East News

Ostatni czas to powrót lat 90. XX wieku. Obecny jest we wszystkich zjawiskach pop kulturowych: w filmach, serialach, muzyce i modzie. Nic dziwnego, że Melanie Brown, Melanie Chisholm, Emma Bunton, Geri Halliwell oraz Victoria Adams (teraz już Beckham) myślą o reaktywacji grupy Spice Girls. W końcu ten girlsband był jednym z symboli ostatniej dekady minionego millenium. Gwiazdami zainteresowali się również twórcy filmowi, którzy postanowili stworzyć pełnometrażową animację. Dziewczyny maja w niej dostać supermoce. 

Spice Girls jako superbohaterki?

Jak donosi Variety, trwają pracę nad produkcją o superbohaterkach. Film ma nieść przesłanie „girl power” i obecnie jest na etapie poszukiwania potencjalnych producentów. Hasło „girl power” można rozumieć dosłownie, jako historię o silnych i niezależnych kobietach oraz jako supermoc, którą będzie dysponować każda spicetka. Oczywiście podobnie jak w prawdziwym świecie, dziewczyny będą różnić się nie tylko wyglądem i charakterem, ale również niezwykłymi umiejętnościami. Nie wiadomo, czy w główne bohaterki wcielą się same gwiazdy, ale zapytano, co sądzą na temat filmu. Wszystkie są bardzo podekscytowane pomysłem. Tak twierdzi źródło, które snuje również śmiałe wizje na przyszłość.

"

Spice Girls są postrzegane jako marka na globalną skalę. To kobieca grupa, która odniosła największy sukces na tej planecie. To coś, czego potrzebuje Marvel albo Disney.  "

Filmy Marvel Studios cieszą się ogromną popularnością. Ostatnia produkcja „Black Panther” zarobiła już ponad miliard dolarów. 25 kwietnia 2018 roku pojawi się film „Avengers: Infinity War”, który również przyciągnie do kin rzeszę fanów. Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby film o Spice Girls dział się w świecie Marvela. Bardzo prawdopodobne jednak, że Disney z chęcią przejmie prawa do kolejnej marki, w której tkwi spory potencjał, szczególnie że animacja ma być skierowana do dzieci. Kolorowe stroje, zróżnicowanie grupy i nawet krzykliwe pseudonimy idealnie wpisują się w poetykę historii o superbohaterach. 

To nie pierwszy raz, kiedy Spice Girls pojawią się na dużym ekranie. W 1997 roku powstała muzyczna komedia romantyczna zatytułowana „Spice World”, w której gwiazdy wystąpiły we własnych osobach, zdradzając w fabularyzowanej formie zakulisowe życie i przygotowywanie się do występu w Royal Albert Hall

Szczegóły na razie nie są znane, ale całkiem możliwe, że pomysł wypali. W dobie superbohaterek i szale na lata 90. ma spory potencjał na odniesienie sukcesu komercyjnego. 

Czy pomysł na film o Spice Girls z supermocami ma szansę na sukces?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News