26.05.2017 11:31

Spin-off X-Menów będzie horrorem

X-Menów czeka znacząca zmiana, bowiem nadchodzący spin-off z filmowego uniwersum, „The New Mutants”, ma nie przypominać wcześniejszych obrazów.  

Spin-off X-Menów będzie horrorem
foto: kadr z filmu

Za każdym razem, gdy reżyser filmu o superbohaterach mówi, że jego produkcja będzie inny niż reszta, jedyną słuszną reakcją jest powątpiewanie. Jednak John Boone, reżyser nadchodzącego „The New Mutant”, wręcz zarzeka się, że jego spin-off nie będzie skupiał się na jak najlepszych kostiumach mutantów czy barwnych złoczyńcach, a będzie prawdziwym horrorem. Czemu? Bo horror to nowy trend. Jednak pokryciem słów reżysera jest fakt, że film będzie adaptacją komiksu „The Demon Bear Saga” z 1984 roku. Tak się wyraził w wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly:

"

Przygotowujemy pełnoprawny horror, którego fabuła będzie osadzona w świecie X-Menów. Nie będzie żadnych kostiumów. Żadnych superwrogów. Staramy się zrobić coś naprawdę, naprawdę innego.  "

Uniwersum X-Menów słynie ze swojej pokręconej chronologii – mamy dwie osobne trylogie, które stwarzają niemało problemów odnośnie powiązań między bohaterami i ukazanymi wydarzeniami. A są jeszcze spin-offy z Wolverinem, serial „Legion” i będzie nadchodzący „The Gifted”. Jednak reżyser być może pragnie zerwać z filmami, które nakręcił Bryan Singer. To właśnie on zmienił wizerunek mutantów, ubierając ich w skórzane stroje, aniżeli ikoniczne żółte kostiumy.

Komiks „New Mutants” stworzył Chris Claremont na początku lat 80. Opowiadał o grupie nastoletnich mutantów, którzy dopiero co uczyli się, jak panować nad swoimi mocami. Wraz z rysownikiem Billem Sienkiewiczem, Claremont zaprezentowali dużo mroczniejszą i bardziej surrealistyczną wizję przygód X-Menów. W historii „The Demon Bear Saga” bohaterzy zostają odizolowani od świata z powodu potężnej zamieci śnieżnej. Jednak prawdziwe zagrożenie pojawi się wraz z nadejściem demonicznego niedźwiedzia. Nie wiemy dokładnie jak blisko będzie podążać film za fabułą komiksu, ale Boone zdradził, że piątka nastolatków będzie musiała przede wszystkim poradzić sobie z wewnętrznymi problemami, aby wyjść cało z opresji.

Wiemy na pewno, że w „The New Mutants” wystąpią Maisie Williams (znana z „Gry o tron”) oraz Anya Taylor-Joy (Split). Pierwsza zagra postać Wolfsbane, zaś druga Magik. Chodzą także pogłoski, że możliwy jest udział Rosario Dawson oraz Henry’ego Sagi, który pojawił się ostatnio w popularnym serialu Netflixa „13 powodów”. Spodziewana premiera filmu to kwiecień 2018 rok. 

Kamil Dachnij
Tagi: The New Mutants