16.08.2018 11:24

Wiemy, kto zagra Spocka w serialu „Star Trek: Discovery”

Twórcy „Star Trek: Discovery” postanowili wprowadzić postać Spocka w 2. sezonie serialu. Ogłoszono, kto wcieli się w legendarnego bohatera.

Star Trek Spock i Kirk
foto: Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Alex Kurtzman odpowiedzialny za nowe produkcje telewizyjne spod znaku gwiezdnej wędrówki, w lipcu 2018 podczas Comic-Conu w San Diego potwierdził ostatecznie, że 2. sezon „Star Trek: Discovery” zaprezentuje jedną z najbardziej uwielbianych postaci serii. Dotychczas w rolę Spocka wcielali się Leonard Nimoy i Zachary Quinto. Teraz do tego zaszczytnego grona dołączyl Ethan Peck.

Ethan Peck

Ethan Peck nowym Spockiem w „Star Trek: Discovery”

Ethan Peck to wnuk słynnnego Gregory'ego Pecka i aktor telewizyjny, którego mogliśmy oglądać m.in. w „Wyścigu z czasem” czy serialowej „Zakochanej złośnicy”.

Akcja „Star Trek: Discovery” toczy się lata przed oryginalnym serialem „Star Trek”, dlatego też do roli Spocka wybrano 32-letniego aktora. Oficer Spock pojawi się w serialu w związku ze spotkaniem USS Discovery i USS Enterprise. Przypomnijmy, że ten pół-człowiek, pół-kosmita jest też przybranym bratem jednej z głównych bohaterek „Discovery” - Michael Burnham.

Spock, kreowany przez Nimoya, po raz pierwszy pojawił się na ekranie w latach 60., szybko stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci telewizyjnych. Nimoy wcielał się w Spocka nie tylko w serialach, ale także w 8 filmach pełnometrażowych. Zachary Quinto przejął tę postać wraz z pojawieniem się nowej serii filmów „Star Trek”. Wystąpił zarówno w 1. części, jak i w filmach „Star Trek: W ciemności” i „Star Trek: W nieznane”.

2. sezon serialu „Star Trek: Discovery” ma trafić na ekrany w 2019 roku. W przygotowaniach są też zupełnie nowe seriale „Star Trek”. W jednym z nich powróci sam Patrick Stewart jako Jean-Luc Picard.

Czy Ethan Peck to dobry wybór do roli Spocka?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Star Trek