21.01.2016 12:16

„Star Wars: Episode VIII” z opóźnioną datą premiery

Fani „Gwiezdnych wojen” będą musieli poczekać nieco dłużej na kolejny epizod sagi. Na kiedy zaplanowano premierę filmu?

„Star Wars: Episode VIII” z opóźnioną datą premiery
foto: materiały prasowe

Szalejące wpływy z „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy” zaczynają powoli się normalizować. Sytuacja zapewne powtórzy się przy części VIII, jednak pomimo tego studio Disneya postanowiło o opóźnieniu daty premiery dzieła. Początkowo zakładano, że film trafi na ekrany 26 maja 2017 roku. Plany się jednak zmieniły i wszystko przesunięto o blisko siedem miesięcy do 15 grudnia 2017 roku.

Disney nie podał konkretnych powodów, którymi została podyktowana decyzja. Ma to jednak prawdopodobnie związek z przesunięciem innej premiery studia. „Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales”, czyli kolejna odsłona przygód kapitana Jacka Sparrowa, w którego wcieli się Johnny Depp, została zmieniona z 7 lipca 2017 na 26 maja 2017.

Rian Johnson, reżyser „Star Wars: Episode VIII”, będzie miał więcej czasu na dopracowanie swojego filmu. Jego dzieło będzie musiało się zmierzyć w box-officie z innym długo wyczekiwanym obrazem - z „Avatarem 2”, którego James Cameron chce zaprezentować światu w Boże Narodzenie 2017 roku. Johnson potwierdził informacje dotyczące premiery humorystycznym wpisem:

„Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” zarobiło ogromne sumy pieniędzy właśnie w okresie świątecznym. To zapewne kolejny z powodów dotyczących zmiany daty premiery. Film stał się pierwszym obrazem w historii, który w amerykańskich kinach osiągnął granicę 100 milionów dolarów w dniu swojej premiery. Poprzednim rekordzistą był „Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II” z wynikiem 91 milionów dolarów po pierwszym dniu od wejścia na ekrany. Jak dotąd „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” zdobyło prawie 1,9 mld dolarów wpływów.

Planowo do kin wejdzie za to „Rogue One: A Star Wars Story”, czyli spin off „Gwiezdnych wojen”. Obraz zadebiutuje na ekranach 23 grudnia 2016. Wygląda na to, że zerwano już z tradycją premier kolejnych odsłon gwiezdnej sagi w maju, jak to było przed „Przebudzeniem mocy”.

Czekacie na „Star Wars: Episode VIII”?

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars