21.02.2018 21:56

Donald Glover twierdzi, że „Solo” będzie najbardziej rozrywkową ze wszystkich części „Star Wars”

Film o młodości Hana Solo ma opowiedzieć o przeszłości jednej z najbardziej uwielbianych filmowych postaci w historii, lecz przede wszystkim - jak zapowiada Donald Glover - ma dostarczyć widzom mnóstwa przyjemności i zabawy.

Donald Glover twierdzi, że „Solo” będzie najbardziej rozrywkową ze wszystkich części „Star Wars”
foto: kadr z filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie"

Nie od dziś wiadomo, że „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” to film o charakterze rozrywkowym. Phil Lord i Chris Miller, początkowi reżyserzy filmu, kładli tak duży nacisk na humorystyczne akcenty, że aż stracili przez to pracę. I choć Ron Howard został zatrudniony po to, by nieco wyważyć jego atmosferę i dopasować ją do ogólnego klimatu „Star Wars”, pozostawił tę historię lekką i pełną zawadiackiego humoru. Tak przynajmniej zapowiadają gwiazdy filmu o młodości Hana Solo. Paul Bettany, który wcieli się w główny czarny charakter, nazwał opowieść o młodym Hanie Solo zwariowaną komedią i filmem gangsterskim, zaś Donald Glover potwierdził te słowa, nazywając „Solo” najbardziej rozrywkowym ze wszystkich filmów „Star Wars”.

Donald Glover o filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

W rozmowie z dziennikarką Entertainment Tonight odtwórca roli młodego Lando Calrissiana wspomniał o tym, na co powinni nastawiać się widzowie, idąc na film o Hanie Solo. Jak powiedział:

"

Myślę, że jest o wiele bardziej rozrywkowy. Wszystkie Gwiezdne wojny są mocno rozrywkowe, ale myślę, że ten film… Wszyscy wiemy, co się wydarzy, wiemy, że oni nie zginą (…). Więc mogliśmy się o wiele bardziej bawić tą historią, niż w innych filmach. (…) Myślę, że ten film jest taką zabawną, letnią produkcją. Jestem nim naprawdę podekscytowany. Jest naprawdę spoko. "

Słowa Glovera wydają się być dobrą wskazówką dla fanów gwiezdnej sagi, by nie nastawiali się na wielki film o kultowym bohaterze, lecz by potraktowali „Solo” jako lekką i przyjemną produkcję, którą zapewne będzie, jeśli tylko przestaniemy o niej myśleć przez pryzmat uwielbianej postaci stworzonej przez Harrisona Forda. Paradoksalne, ale prawdziwe. 

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” trafi na ekrany 25 maja 2018 roku. Idealnie, by spędzać przy nim beztroskie majowo-czerwcowe wieczory. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Han Solo Star Wars Solo: A Star Wars Story Han Solo: Gwiezdne wojny – historie