21.08.2019 16:15

Strój Batmana i miecz świetlny Mace'a Windu trafiły na aukcje. Ile kosztują?

Nie macie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? A może sami jesteście kolekcjonerami gadżetów związanych z popkulturą? Mamy ofertę specjalnie dla was.

Batman 1989
foto: kadr z filmu "Batman"/Warner Bros.

Oczywiście jest to żart - nie otrzymujemy żadnych pieniędzy za "promowanie" domu aukcyjnego Prop Store. Nie mniej, odbędzie się w nim licytacja dwóch niemalże bezcennych filmowych artefaktów. Chodzi o wspomniany w tytule strój Batmana oraz miecz świetlny Mace'a Windu. Ile kosztowałby nas taki zestaw gadżetów, gdybyśmy chcieli się przebrać za Mrocznego Rycerza z mieczem świetlnym na Halloween? Około 300 tysięcy dolarów.

Strój Batmana i miecz świetlny Windu trafiły na aukcję 

Aukcja odbędzie się 30 września 2019 roku w domu aukcyjnym Prop Store. Właściciele przybytku zapowiadają aukcję następującymi słowami:

"

Prop Store będzie gospodarzem jednej z największych w Europie aukcji związanych z gadżetami filmowymi w domu ODEON FDI IMAX w Londynie. Impreza odbędzie się w dniach 30 września i 1 października 2019 roku. "

Jak podaje CNN, łączna wartość wszystkich przedmiotów na aukcji wynosi około 7,3 miliona dolarów. Do kupienia będzie ponad 900 przedmiotów. Wśród najdroższych gadżetów znajdują się m.in. hełm szturmowca z "Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei" (wyceniany na 145-218 tysięcy dolarów), miecz świetlny Samuela L. Jacksona z prequeli "Gwiezdnych wojen" (za 120 tysięcy dolarów), pistolet Jamesa Bonda z "Goldeneye" (ponad 70 tysięcy dolarów), czy Święty Granat Ręczny z "Monty'ego Pythona i Świętego Graala" oraz oczywiście wspomniany strój Batmana Michaela Keatona za minimum 150 tysięcy dolarów. 

Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów
Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów
Przeczytaj także Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów

Jednak aukcja jest nie tylko dla najbogatszych z fanów - na aukcji znajdziemy wiele przedmiotów o niższych cenach. Przykładem może być złoty bilet z "Charliego i Fabryki Czekolady", który jest wyceniany na około 375 dolarów.

W trakcie aukcji będzie również prowadzona wystawa sprzedawanych gadżetów, która będzie otwarta dla wszystkich, a nie tylko uczestników aukcji. Jeżeli więc nie macie planów na koniec września, to podróż do Londynu może być ciekawym rozwiązaniem.

Tagi: Batman Michael Keaton Samuel L. Jackson Star Wars