21.08.2019 14:31

Studio Sony skomentowało zerwanie umowy dotyczącej Spider-Mana. Wini Disneya

20 sierpnia 2019 roku świat obiegła wiadomość o zerwaniu umowy Sony-Disney i odejściu Spider-Mana z MCU. Studio Sony postanowiło skomentować sprawę.

Foto: kadr z filmu "Spider-Man: Far From Home"
Foto: kadr z filmu "Spider-Man: Far From Home"

20 sierpnia 2019 roku pojawiły się doniesienia, które złamały serca wielu fanów Marvela. Portal Deadline podzielił się informacją o zerwaniu umowy między Sony a Disneyem, w wyniku czego Spider-Man i wszystkie związane z nim postacie przestaną być częścią Kinowego Uniwersum Mavela. Mimo tych doniesień wielu fanów wciąż żywiło nadzieję, że studia dojdą do porozumienia i Peter Parker będzie miał szansę stać się w przyszłości członkiem nowego składu Avengers. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się nie stanie.

Spider-Man odchodzi z MCU - Sony wini Disneya

Jak donosi The Hollywood Reporter, Sony zabrało głos w sprawie. Studio wyraziło ogromne rozczarowanie faktem, że Kevin Feige nie będzie już produkować filmów z serii. Winą za to obarcza Disneya.

"

Wiele dzisiejszych wieści związanych ze Spider-Manem błędnie opisało charakter dyskusji o udziale Kevina Feige we franczyzie. Jesteśmy rozczarowani, ale szanujemy decyzję Disneya, że [Kevin] nie będzie kontynuował roli głównego producenta naszego kolejnego filmu. Mamy nadzieję, że w przyszłości się to zmieni, ale rozumiemy, że nowe obowiązki narzucone [Kevinowi] przez Disneya - w tym wszystkie nowo nabyte własności - nie pozwalają mu pracować nad czymś, co do nich nie należy. Kevin jest niesamowity i jesteśmy wdzięczni za to, że pokazał nam drogę którą wciąż będziemy podążać. "

Foto: Jay Maidment/Everett Collection/East News
Foto: Jay Maidment/Everett Collection/East News
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" stał się najbardziej dochodowym filmem Sony

Wygląda zatem na to, że powodem zerwania umowy nie są kwestie finansowe, jak wcześniej podejrzewano. Na otarcie łez przypominamy, że - zgodnie z umową - Tom Holland powróci jako Spider-Man w MCU w jeszcze jednej produkcji.

Zobacz też: Tom Holland wytknął rażący błąd w filmie "Spider-Man: Far From Home"

Tagi: Film News Sony Spider-Man Tom Holland Marvel