22.03.2018 12:26

Susan Sarandon wystąpi w oryginalnym filmie YouTube Red „Vulture Club”

YouTube ogłosił, że w oryginalnym filmie serwisu wystąpi Laureatka Oscara Susan Sarandon. 

Susan Sarandon
foto: Dennis Van Tine/East News

Nastały czasy, w których filmy może robić każdy. Nie oznacza to oczywiście, że tego typu produkcje nie muszą być wcale kiepskiej jakości. Popularne serwisy postanowiły inwestować w filmy i seriale, a znani i cenieni aktorzy coraz częściej wybierają serwisy streamingowe zamiast hollywoodzkich producentów. Przykładem może być, chociażby Natalie Portman, która wystąpiła w filmie Netflix pod tytułem „Anihilacja”, czy serial „Crisis in Six Scenes” Woody'ego Allena, który można obejrzeć za pośrednictwem VOD Amazona. Serwis YouTube Red przygotowuje oryginalny film pod tytułem „Vulture Club”. W obsadzie znalazła się Susan Sarandon.

„Vulture Club” - o czym jest film?

Produkcja będzie dramatem opowiadającym o kobiecie chcącej wyzwolić swojego syna. Sarandon wcieli się w główną postać. Laureatka Oscara zagra Helen - pielęgniarkę w klinice dla weteranów wojennych. Bohaterka chce za wszelką cenę uwolnić swojego syna Andy'ego, który jest dziennikarzem wojennym. Mężczyzna posiada informacje na temat pewnych wydarzeń, które sprowadzają na niego kłopoty. Po przejściach z agencjami wywiadowczymi kobieta poznaje tajną grupę dziennikarzy i prawników, która jest w stanie jej pomóc. 

 „Vulture Club” trafi do kin, ale znajdzie się również na serwisie YouYube. Premiera ma się odbyć jeszcze w 2018 roku. Reżyserką filmu jest Maryam Keshavarz, która wraz z Jonathanem Mastro napisała również scenariusz. Historia Helen ma być zmuszającą do myślenia opowieścią o matce, która podejmuje radykalne kroki, by ocalić własne dziecko. Kiedy rząd jej kraju zawodzi, zwraca się o pomoc do tajemniczej organizacji. Oprócz Sarandon w filmie zobaczymy Juliana Morrisa (w roli Andy'ego), znaną z „Rodziny Soprano” Edie Falco, oraz aktora z „Białych kołnierzyków” Matta Bomera. 

Edie Falco, Matt Bomer

W rozmowie z serwisem Coming Soon na temat „Vulture Club” wypowiedziała się Susanne Daniels, która odpowiada za oryginalne produkcje YouTube Red. 

"

Pełen emocji dramat dotyczy ważnych problemów dziennikarzy na całym świecie. Maryam Keshavarz jako twórczyni irańsko-ameryklańska, posłużyła  się swoją niesamowitą perspektywą, a Susan Sarandon sprawia, że jej występ natychmiast wciąga nas  w ten frapujący film. Jesteśmy podekscytowani współpacą z Anną Gerb, Nealem Dodsonem oraz J.C. Chandor oraz pracą z niezwykle utalentowaną obsadą „Vulture Club”.  "

Falco wcieli się Charlotte - kobietę o podobnych przejściach, co główna bohaterka. Natomiast Bomer zagra Sama - mężczyznę, pracującego jako dziennikarz, który pomaga Helen. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera „Vulture Club”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Susan Sarandon