09.02.2016 15:28

Sylvester Stallone rozważał bojkot gali rozdania Oscarów

A to wszystko za brak nominacji dla Ryana Cooglera, reżysera „Creed: Narodziny legendy”. Czy to już objaw dyskryminacji?

Sylvester Stallone rozważał bojkot gali rozdania Oscarów
foto: ons.pl

Sylvester Stallone znalazł się w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy. Wraz z innymi ubiega się o statuetkę Akademii, w przeciwieństwie do jego czarnoskórego kolegi. W świetle w jakim Spike Lee przedstawił oscarową galę, pomysł Stallone'a o niezjawieniu się podczas rozdania nagród nie był zwykłą fanaberią, a przejawem solidaryzowania się z Ryanem Cooglerem.

Odtwórca roli Rocky'ego przedstawił dialog, jaki zaistniał między nim a reżyserem:

"

Powiedziałem mu, że jeżeli nie chce, żebym tam poszedł, to nie pójdę. Wolał jednak, żebym godnie reprezentował film, zarówno za siebie, jak i za niego. "

Sylvester Stallone uważa, że zasady rządzące Akademią Filmową powinny przejść gruntowną zmianę. Wyróżnienie, zdaniem aktora, powinno przysługiwać każdemu kto na to zapracował:

"

Wierzę, że przyjdą zmiany i to tylko kwestia czasu, by talent każdego, kto na to zasługuje został dostrzeżony. Chodzi o to, aby powstał nowy paradygmat i nowy sposób myślenia. "

Kwestią sporną pozostaje czy Coogler okazał się po prostu gorszy w ocenie Akademii od innych nominowanych, czy to jednak przejaw rasizmu, o którym mówił Spike Lee. Przypominamy kto został nominowany w kategorii Najlepszy reżyser (tam zdaniem Stallone'a powinno znaleźć się nazwisko twórcy „Creed: Narodziny legendy”) i Wam czytelnicy pozostawimy do oceny czy słusznie postanowiono o nieumieszczaniu tam Ryana Cooglera.

  • Adam McKay - „Big Short”
  • George Miller - „Mad Max: Na drodze gniewu”
  • Alejandro G. Inarritu - „Zjawa”
  • Lenny Abrahamson - „Pokój”
  • Thomas McCarthy - „Spotlight”

Stallone nie kryje się z zadowoleniem ze swojej nominacji. Udało mu się już uzyskać za tę rolę Złotego Globa, jednak ostatni raz mógł liczyć na Oscara w 1977 roku za pierwszą odsłonę „Rocky'ego”:

"

Nigdy nie myślałem, że będę mógł ponownie przekroczyć ten próg. Im stajesz się straszy tym rzadziej zdarzają się cuda. Nie mógłbym być bardziej zadowolony. Moje córki patrzą teraz na mnie bardziej jak na aktora, niż na złego golfistę. Powiedziałem im, że kiedyś to robiłem, ale nie oglądają filmów ze mną. "

O oscarowych zwycięzcach dowiemy się 28 lutego 2016 roku. Gala odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles, a po raz drugi poprowadzi ją Chris Rock.

Uważacie, że Sylvester Stallone postąpił słusznie?

Robert Skowronski
Tagi: News Sylvester Stallone