22.11.2017 17:54

Taika Waititi dziękuje „Lidze sprawiedliwości” za promocję filmu „Thor: Ragnarok”

Według reżysera nowego „Thora”, plakat ostatniego filmu DC zawiera ukryty przekaz, który promuje jego film.

Taika Waititi dziękuje „Lidze sprawiedliwości” za promocję filmu „Thor: Ragnarok”
foto: kadry z wideo

Taika Waititi na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dał się poznać jako naczelny żartowniś Marvela. Lubi opowiadać o dziwacznych scenach, jakie chciałby umieścić w „Thorze 4” oraz o wszystkich piątoplanowych postaciach, w które wcielił się w swoim ostatnim filmie. W temacie konkurencji między DC a Marvelem też zdarzyło mu się już zabrać głos w typowy, humorystyczny sposób. Przy okazji premiery „Ligi sprawiedliwości” wymyślił jednak zupełnie nowy żart, którym postanowił podzielić się ze swoimi fanami na Twitterze:

"

Nie wiem, jak inaczej to skomentować niż słowem… Dziękuję?? "

W ten sposób reżyser ostatniego filmu Marvela skomentował plakat ostatniego filmu DC. A gdyby ktoś nie zauważył, o co mu chodzi, obok całego plakatu umieścił jego wycinek, który układa się w słowo „Thor”. Do komentarza dodał natomiast hasztagi, m.in. #WzajemneWsparcie #PodprogowaMiłość #BandyckieŻycie. Czy to odpowiedź na przerobiony plakat „Ligii sprawiedliwości”, na którym superbohaterowie Marvela leżą zabici u stóp superherosów z DC? Nie. To po prostu kolejny szalony pomysł tego dowcipnego twórcy.

taika 2

Dowcipnego i zarazem inteligentnego, bo choć wszystko, co robi, można uznać za jeden wielki żart, za większością jego wygłupów stoi jednak jakaś głębsza myśl. Tryskający absurdalnym humorem „Thor: Ragnarok” uczy przecież, że dom to nie budynek, lecz coś, co nosi się w sercu; zaś żart o podprogowej miłości DC do Marvela pokazuje tak naprawdę, że twórcy z Marvela i DC nie konkurują ze sobą na śmierć i życie. Więc może i fani powinni przestać w końcu skakać sobie do gardeł?... Ostatecznie obydwa studia mają wspólny cel, którym jest bawienie publiczności. A to, że jednym wychodzi to po prostu lepiej… to już zupełnie inna para kaloszy. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Liga Sprawiedliwości Marvel Thor: Ragnarok DC Comics