23.08.2019 13:11

Taika Waititi skomentował doniesienia, że napisał już scenariusz "Thora: Love and Thunder"

Kilka tygodni po ogłoszeniu wiadomości o tym, że powstanie 4. film z serii Thor w sieci pojawiły się doniesienia głoszące, iż Taika Waititi ma już gotowy scenariusz.

Taika Waititi
foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Na Comic-Conie w San Diego Marvel pochwalił się 4. fazą MCU, w skład której będą wchodzić m.in. filmy "Eternals", "Shang-Chi", "Black Widow" oraz seriale "Falcon and Winter Soldier" i "WandaVision". Po kilku minutach Kevin Feige ogłosił również, że powstanie film "Thor: Love and Thunder", w którym moce Boga Piorunów przejmie Jane Foster. W produkcji powrócą oczywiście Chris Hemsworth, Natalie Portman oraz Tessa Thompson. 

Thor: Love and Thunder - Taika Waititi skomentował doniesienia o scenariuszu

Zaledwie kilka tygodni później w sieci pojawiły się doniesienia, że reżyser Taika Waititi zakończył już prace nad scenariuszem i przed nagraniami wstrzymują go jedynie inne zobowiązania. Ta opinia krążyła po sieci przez kilka dobrych dni, aż w końcu trafiła do samego Nowozelandczyka, który odniósł się do plotek na swoim Twitterze.

Artysta udostępnił artykuł zawierający wspomniany raport o scenariuszu i w typowy dla siebie komediowy sposób skomentował doniesienia, twierdząc, że sam siebie cały czas zaskakuje:

"

Wow, ale fajnie! Nigdy nie przestaje zaskakiwać samego siebie (skończyłem tylko stronę tytułową). "

Taika Waititi
Taika Waititi
Przeczytaj także Taika Waititi zrealizuje jeszcze jeden film przed "Thorem: Love and Thunder". Znamy szczegóły produkcji

Wygląda zatem na to, że proces skończenia filmu jest jeszcze bardzo odległy. Zresztą sam Waititi jest obecnie bardzo zajętym człowiekiem - niedawno pracował nad "The Mandalorianem", reżyserując jeden z odcinków Jona Favreau, a także skończył tworzenie "Jojo Rabbita", czyli antyfaszystowskiej komedii o żydowskim chłopcu, który przyjaźni się z wymyślonym Hitlerem (w tej roli sam Waititi). 

Przed 4. odsłoną przygód Boga Piorunów Waititi stworzy jeszcze adaptację filmu dokumentalnego o hawajskiej drużynie piłkarskiej, która powszechnie jest uznawana za najgorszą w historii. "Thor: Love and Thunder" zadebiutuje w kinach w listopadzie 2021 roku.

Tagi: News Thor Marvel