08.08.2019 11:51

Taika Waititi zrealizuje jeszcze jeden film przed "Thorem: Love and Thunder". Znamy szczegóły produkcji

Reżyser "Thora: Ragnarok" nie spieszy się z realizacją kolejnego filmu dla Marvel Studios. Jeszcze w 2019 roku odbędzie się premiera jego filmu "Jojo Rabbit", ale reżyser chce zrealizować jeszcze jeden mniejszy projekt zanim zacznie pracę nad "Thorem: Love and Thunder".

Taika Waititi
foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Jak podaje portal Deadline, Taika Waititi ma już pomysł i scenariusz na swój kolejny projekt, który zrealizuje dla studia Fox Searchlight. Tym razem nowozelandzki reżyser przygotuje film na podstawie dokumentu "Next Goal Wins" z 2014 roku w reżyserii Mike'a Bretta i Steve'a Jamisona. Produkcja opowiadała historię holenderskiego trenera Thomasa Rongena, który stara się przekształcić amerykańsko-samoańską drużynę piłkarską z ciągłych przegranych w zwycięzców. 

Taika Waititi zrealizuje film o drużynie piłkarskiej

Film zadebiutował na festiwalu w Tribece w 2014 roku, a także wygrał w kategorii "Najlepszy film dokumentalny" w British Independent Film Awards. Waitii planuje adaptacje dokumentu z producentem Iainem Morrisem. Andy Serkis i jego Imaginarium Productions przejął prawa do filmu w 2015 roku, a następnie oddał je Waititiemu, który zaprosił do współpracy jeszcze Garreta Bascha. Poniżej znajdziecie zwiastun "Next Goal Wins":

Według informacji ze strony Imaginarium Productions, zdjęcia do "Next Goal Wins" mają ruszyć jesienią 2019 roku. Dla Waititiego to kolejny projekt realizowany we współpracy z Fox Searchlight - reżyser zdążył przygotować już dla studia "Jojo Rabbita", który zadebiutuje w kinach w październiku 2019 roku. Twórcy chcą, aby nowe dzieło Nowozelandczyka stanęło do walki o najważniejsze nagrody filmowe za rok 2019. 

Foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
Foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
Przeczytaj także Taika Waititi podkreślił, że Jane Foster będzie "Potężną Thor", nie "Kobiecym Thorem"

Waititi skończył też prace nad scenariuszem do "Thora: Love and Thunder". Zdjęcia do jego nowego filmu mają ruszyć niedługo po zakończeniu pracy nad "Next Goal Wins", czyli na początku 2020 roku. Premiera nowej części przygód Boga Piorunów jest planowana na listopad 2021 roku. Data premiery "Next Goal Wins" pozostaje nieznana.

Zobacz także: Thor: Ragnarok to najbardziej gejowski film Marvela? Waititi skomentował

Tagi: News Thor Taika Waititi