04.05.2018 15:52

„The Heavy”: J.J. Abrams wyprodukuje wywrotowy film o superbohaterze

Słynny producent, reżyser i scenarzysta przymierza się do realizacji nietypowego filmu superbohaterskiego.

J.J.Abrams
foto: John Salangsang/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Mając na swoim koncie zarówno filmy z serii „Star Wars”, jak i „Star Trek”, kilka słynnych seriali oraz 3. część „Mission Impossible”, J.J. Abrams najwidoczniej stwierdził, że do popkulturowej kolekcji brakuje mu jeszcze filmu superbohaterskiego. Nie zamierza jednak wchodzić w buty Kevina Feige ani zastępować braci Russo, Zacka Snydera czy Jossa Whedona, lecz stworzyć własny, oryginalny film o superherosie.

„The Heavy” - J.J. Abrams zrobi film o superbohaterze

Choć nazwa Super Hero jest tak naprawdę znakiem towarowym należącym wyłącznie do DC i Marvela, na przestrzeni lat nazwy superheros zaczęto używać w potocznie także w odniesieniu do bohaterów obdarzonych supermocami bez komiksowego rodowodu Marvela czy DC Comics.

Przykładami takich postaci są m.in. bohaterowie animacji „Iniemamocni”, jak również filmów „Hancock” czy „Niezniszczalny”. Film „The Heavy”, podobnie jak one, ma opowiadać o superherosie stworzonym przez scenarzystę na potrzeby nowego filmu. Szczegóły fabuły nie są na razie znane, jednak źródła The Hollywood Reporter donoszą, że ma być to film o wywrotowym podejściu do gatunku superbohaterskiego.

„The Heavy” - twórcy filmu

Reżyser „Przebudzenia mocy” i „Star Wars IX” nie stanie tym razem za kamerą, lecz zajmie się produkcją poprzez swoje studio Bad Robot i we współpracy z wytwórnią Paramount. Film ma reżyserować Julius Avery, który ma na swoim koncie dobrze przyjęty „Son of a Gun” z Ewanem McGregorem. Scenariusz został napisany przez Daniela Casey'a, aktora stawiającego pierwsze kroki w roli scenarzysty. Twórcy planują rozpocząć zdjęcia do filmu „The Heavy” jeszcze w 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News J.J. Abrams