12.08.2019 09:50

"Thor: Love and Thunder": Taika Waititi skończył scenariusz do filmu. Kiedy ruszą zdjęcia?

"Thor 4" zbliża się wielkimi krokami. Taika Waititi zakończył już pracę nad scenariuszem filmu i jest gotowy wejść na plan filmowy. Kiedy padnie pierwszy klaps?

Taika Waititi
foto: Rex Features/East News

Fani przygód gromowładnego Thora będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Premiera filmu "Thor: Love and Thunder" została zapowiedziana dopiero na rok 2021. Nie ma jednak, co rozpaczać, bo Taika Waititi zakończył już prace nad scenariuszem filmu. Wygląda więc na to, że nie powinno być żadnych opóźnień. Kiedy rozpoczną się zdjęcia do czwartej części "Thora"?

"Thor: Love and Thunder" - Taika Waititi zakończył scenariusz filmu

O planach dotyczących nowych przygód Thora Marvel Studios poinformowało podczas San Diego Comic Con 2019. Chociaż od tego momentu nie minął jeszcze nawet miesiąc, Waititi już ma gotowy scenariusz. Oczywiście filmowiec nie napisał go w dwa tygodnie. Po sukcesie "Thora: Ragnarok" szefowie wytwórni dogadali się z Waititim jakiś czas temu, dzięki czemu mógł w spokoju pracować nad filmem.

Foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
Foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
Przeczytaj także Taika Waititi podkreślił, że Jane Foster będzie "Potężną Thor", nie "Kobiecym Thorem"

Scenariuszem do trzeciej części "Thora" zajęli się Eric Pearson, Craig Kyle, Christopher Yost i Stephany Folsom. W przypadku "Love and Thunder" ich obowiązki przejmie Waititi. Jak podaje Deadline, zdjęcia do filmu mają rozpocząć się już na początku 2020 roku. Początkowo pierwszy klaps miał paść najpóźniej w sierpniu przyszłego roku. Okazuje się jednak, że prace na planie rozpoczną się wcześniej.

Co ciekawe będzie to drugi film Marvela realizowany w Australii w tym samym roku. Drugi tytuł to "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings", który trafi na ekrany kin 12 lutego 2021 roku.

materiały prasowe/Marvel Studios
materiały prasowe/Marvel Studios
Przeczytaj także Chińczycy obawiają się, że "Shang-Chi" będzie ksenofobicznym filmem

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Zanim zobaczymy czwartą część "Thora", zadebiutują dwa inne filmy Waititiego. Pierwszym będzie "Jojo Rabbit". Premiera odbędzie się już 18 października 2019 roku. Drugą produkcją jest "Next Goal Wins" - fabularna adaptacja dokumentu o najgorszej drużynie piłkarskiej wszech czasów. "Thor: Love and Thunder" będziemy mogli obejrzeć dopiero 5 listopada 2021 roku.

Taika Waititi
Taika Waititi
Przeczytaj także Taika Waititi zrealizuje jeszcze jeden film przed "Thorem: Love and Thunder". Znamy szczegóły produkcji

W rolach głównych oprócz Chrisa Hemswortha i Tessy Thompson zobaczymy również Natalie Portman, która powróci do roli Jane Foster. Badaczka kosmosu przejmie miano Thora i stanie się nową boginią piorunów. W filmie wystąpi też Waititi, który znowu wcieli się w Korga. Tym razem Kronanin ma odgrywać większą rolę niż dotychczas.

Zobacz też: Których złoczyńców możemy się spodziewać w 4. części "Thora"?

Tagi: News Thor Natalie Portman Marvel Thor: Ragnarok Chris Hemsworth Tessa Thompson