18.08.2017 10:13

To już się robi nudne! Hakerzy znów zaatakowali HBO

Hakerzy uwzięli się ostatnio na stacji HBO. Ponownie doszło do wirtualnego ataku. Tym razem cyberprzestępcy za cel obrali sobie media społecznościowe telewizji.

Hakerzy zaatakowali HBO
foto: EastNews/Reporters/REPORTER, kadr z serialu

Medialny potentat nie ma ostatnio lekko. Telewizja HBO była niejednokrotnie ofiara hakerskich ataków, ale ostatnie wydarzenia wywołują poczucie zażenowania. Dopiero co, z winy europejskich oddziałów telewizji w sieci znalazł się 4 dni przed premierą przed ostatni odcinek „Gry o tron. Ale to nie koniec nieszczęść! Na początku sierpnia hakerzy włamali się na serwery stacji i wykradli ogromne ilości danych. Część wykradzionych plików udostępnili w Internecie. Był to między innymi scenariusz do nieopublikowanego odcinka „Gry o tron , epizody innych seriali i dane pracowników firmy. Sprawcy włamania zażądali ogromnego okupu, a szefowie stacji, zamiast współpracować z policją... postanowili ich nagrodzić. HBO jest więc w oczach hakerów łatwym celem.

Ten fakt postanowili wykorzystać najlepsi z najlepszych. 17 sierpnia wszyscy obserwatorzy profili HBO i „Gry o tron” na Facebooku i Twitterze nieźle się zdziwili z powodu nietypowego posta. Oczywiście wpis szybko zniknął, ale followersi HBO byli szybsi i zrobili zawczasu print screeny. 

"

Cześć. Tutaj OurMine. Testujemy wasze zabezpieczenia. Prosimy pracowników HBO o kontakt z nami, aby wspólnie ulepszyć wasze bezpieczeństwo. "

OurMine to grupa hakerska, która słynie z włamów na konta tak znanych firm, jak Marvel, Netflix oraz Google. Grupa jednak na włamach kończy. Nie wykrada danych, nie chce okupów, ale oczywiście zarabia, pomagając korporacjom w usprawnieniu systemów bezpieczeństwa. Dzięki takiej współpracy istnieje o wiele mniejsza szansa na ewentualne ataki hakerskie w przyszłości. OurMine wstrzelili się więc w idealnym momencie i głupotą ze strony HBO, byłoby odrzucenie propozycji zespołu. Chociaż, biorąc pod uwagę podejście do piratów okradających stację, można się wszystkiego spodziewać po szefach stacji. Może powinni zaoszczędzić sobie kłopotu i po prostu oficjalnie zacząć sami udostępniać ważne dane...

Sergiusz Kurczuk
Tagi: HBO Gra o tron News