03.06.2016 10:30

„To” znalazło swojego Pennywise'a

Wybrano już aktora, który wcieli się w Pennywise'a w ekranizacji książki Stephena Kinga. Kto zastąpi Tima Curry'ego w roli demonicznego klauna?

„To” znalazło swojego Pennywise'a
foto: kadr z filmu

„To” po raz pierwszy zostanie przeniesione na duży ekran, wcześniej powieść została przetłumaczona z celulozy na celuloid poprzez miniserial z samego początku lat 90. Reżyserem kinowej wersji został Andres Muschietti, twórca „Mamy” z 2013 roku, z kolei scenarzystą jest Gary Doberman, który pracował na tekście napisanym wcześniej przez Cary'ego Fukunagę i Chase'a Palmera.

Początkowo w roli Pennywise'a widziano Willa Poultera, jednak plany te uległy zmianie. Na etapie finalizowania umowy jest Bill Skarsgard znany z serialu „Hemlock Grove” czy też z filmu „Wierna” na podstawie książki Veroniki Roth. Gdyby wizerunek aktora był Wam obcy, to prezentujemy jego wizerunek:

Bill Skarsgard to syn Stellana Skarsgarda, słynnego szwedzkiego aktora, który wystąpił m.in. w „Nimfomance” Larsa von Triera, „Dziewczynie z tatuażem” czy też jako Erik Selvig w filmach Marvela, jak „Avengers” lub „Thor”. Nowy Pennywise to też brat Alexandra Skarsgarda, aktora, który wystąpił w „Tarzan: Legenda”, „Dawcy pamięci”, „Melancholii” czy serialu „Czysta krew”.

W obsadzie „Tego” znaleźli się także tacy aktorzy, jak Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs i Jeremy Ray Taylor. Obraz według wstępnych ustaleń ma trafić do kin 8 września 2017 roku i będzie podzielony na dwie części. Pierwsza opowie o tajemniczej istocie w stroju klauna, która prześladuje dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine. Druga odsłona przedstawi już dorosłych bohaterów, którzy wracają do rodzinnych miejsc, aby pozbyć się raz na zawsze prześladującego ich potwora.

Producentami projektu są Dan Lin, Seth Grahame-Smith, David Katzenberg oraz Roy Lee. Ostatni z wymienionych przybliżył ogólny pomysł na film oraz datę rozpoczęcia jego realizacji:

"

Zdjęcia ruszą jeszcze w 2016 roku. Całość z jednej strony będzie bardzo zbliżona do materiału wyjściowego, z drugiej zaś będzie się od niego różnić. Mamy zamiar przedstawić całość z punktu widzenia dzieciaków, a następnie zrobić kolejny film, w którym historia zostanie ukazana okiem dorosłych. Później będziemy mogli połączyć to w jedność. "

Roy Lee potwierdził także, że dzieło ma otrzymać kategorię wiekową R, więc powinniśmy spodziewać się mrożących krew scen.

Powstaje coraz więcej filmowych wersji dzieł Stephena Kinga - serial „11.22.63” z Jamesem Franco na podstawie powieści „Dallas '63”, czekamy też na kolejne podejście do „Mgły” oraz na „Mroczną wieżę”, gdzie zagra m.in. Idris Elba.

Co sądzicie o wyborze Billa Skarsgarda na Pennywise'a?

Robert Skowronski
Tagi: To News