11.12.2017 12:28

Tom Hardy potwierdza, na których komiksach będzie oparty film o Venomie

Czy filmowy Venom będzie zagrożeniem dla zwyczajnych ludzi, a może będzie ich obrońcą? Tom Hardy podczas Sao Paulo Comic Con 2017 potwierdził informację, która od jakiegoś czasu krążyła w sieci. 

Tom Hardy potwierdza, na których komiksach będzie oparty film o Venomie
foto: Invision/East News, Venom Lethal Protector #1

Film o Venomie jest okryty całunem tajemnicy. Nie wiele wiadomo na temat jego fabuły, a doniesienia dotyczące tego, czy będzie częścią MCU, ciągle się zmieniają. Na szczęście imprezy takie jak Sao Paulo Comic Con 2017 służą temu, by wyjawić kilka informacji miłośnikom komiksów i jeszcze bardziej nakręcić ich na zbliżające się produkcje. Tom Hardy odwiedził największe miasto Brazylii, by spotkać się tam z fanami i zdradzić co nieco na temat produkcji, w której wystąpi w głównej roli. Aktor w najnowszym filmie Sony wciela się w Eddiego Brocka, który połączył się z kosmiczną istotą znaną jako Venom.

Venom zadebiutował jako wróg Spider-Mana, ale z czasem stał się mniej czarno-białą (gra słów niezamierzona) postacią. Kiedy Brock przejął kontrolę nad Venomem, postanowił zakończyć spór z Peterem Parkerem i przeniósł się do San Francisco. Obiecał Spidey'emu, że nie będzie już czynił zła. Z czarnego charakteru zmienił się w antybohatera. Jednak wszystko się zmieniło, kiedy grupa Life Foundation postanawiła stworzyć zupełnie nowe symbioty. Czytelnicy komiksów Marvela mieli okazje poznać tę historię Venoma na łamach miniserii „Lethal Protector” z 1993 roku.

Venom Lethal Protector #5

Od jakiegoś czasu fani stawiali, że jeśli głównym bohaterem ma być Venom, to film raczej będzie się opierał na tej słynnej miniserii. To właśnie na jej łamach pojawiła się najbardziej brutalna postać w uniwersum Marvela - Carnage. Jak donosi serwis Comocbook.com, podczas konferencji prasowej w Sao Paulo Tom Hardy potwierdził, że produkcja Sony bazuje na komiksach „Lethal Protector”. Zasugerował też, że historia o Venomie ma mieć pewne znaczenie dla filmów MCU. Czy Disney nie tylko przejmie prawa od 20th Century Fox, ale również znowu dogada się z Sony? Wszystko wskazuje też na to, że Riz Ahmed wcieli się Cletusa Kasady'ego, czyli nosiciela Carnage'a.

Jak będzie wyglądać fabuła filmu o Venomie? Czy dostanie upragnioną przez widzów kategorię wiekową R? Czy produkcja rzeczywiście będzie połączona z MCU? Dowiemy się wkrótce. Premiera filmu została zaplanowana na końcówkę roku 2018. 

Czy film o Venomie powinien być częścią MCU?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Tom Hardy Venom Marvel