11.10.2018 17:45

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz wśród gwiazd nowej produkcji BBC

Polscy aktorzy znaleźli się w międzynarodowej obsadzie serialu „World on Fire” realizowanego na zlecenie BBC.

Tomasz Kot, Zofia Wichłacz
foto: Mateusz Jagielski/East News; Leszek Kotarba/East News

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego olśniewa międzynarodową publiczność i krytyków, co przekłada się nie tylko na sukces finansowy i szanse na nominacje do Oscara, ale także na zainteresowanie gwiazdami filmu. Po informacji o roli Joanny Kulig w amerykańskim serialu „Hanna”, pojawiła się wieść, że partnerującego jej Tomasza Kota zobaczymy niebawem w brytyjskiej produkcji. Nie będzie to być może rola w „Bondzie 25”, jednak nowy projekt BBC również zapowiada się obiecująco.

„World on Fire” - serial BBC z udziałem polskich aktorów

„World on Fire” („Świat w ogniu”) to opowieść o II wojnie światowej, prezentowana przez pryzmat doświadczeń zwykłych ludzi po obydwu stronach konfliktu - ich nadziei, lęków, odwagi, lojalności, miłości, a czasem i brutalności. Obok Tomasza Kota pojawi się w nim Zofia Wichłacz, 23-letnia aktorka, która od czasu debiutu w „Mieście 44” Jana Komasy, nie może uskarżać się na złą passę. Niedawno mogliśmy podziwiać ją w serialu „Rojst” serwisu Showmax, a już niebawem zobaczymy ją w jednej z głównych ról w „1983” - pierwszym polskim serialu Netfliksa. Zofia Wichłacz wcieli się w postać Kasi, dziewczyny angielskiego tłumacza, który próbuje ją wywieźć z Polski.

„World on Fire” - kiedy premiera?

Serial „World on Fire” będzie składał się z 7 odcinków, które skupią sie na wydarzeniach z lat 1939-1940  - od ataku Niemiec na Polskę po bitwę o Anglię. Jak zapowiadają producenci:

"

Będziemy śledzić powiązania pomiędzy sprzymierzeńcami i wrogami oraz gigantyczne walki, o których zdaje nam się, że coś wiemy. Od oblężenia Warszawy, po Dunkierkę, upadek Paryża i btwę o Anglię - mamy tu epicką historię opowiedzianą w ludzkiej skali z udziałem naprawdę międzynarodowej obsady. "

Prócz polskich aktorów, w produkcji wystąpią też m.in. Helen Hunt („Lepiej być nie może”, „Czego pragną kobiety”), Lesley Manville („Nić widmo”), Brian J. Smith („Sense8”) i Parker Sawyers („Snowden”).

Reżyserem został wielokrotnie nagradzany brytyjski twórca Peter Bowker. Zdjęcia do serialu rozpoczną się jeszcze w październiku 2018 w czeskiej Pradze. Później przeniosą się do Manchesteru, Londynu, Paryża i Berlina. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Tomasz Kot