11.10.2017 14:26

„Top Gun 2” będzie znacznie różnił się od pierwowzoru?

Ponad trzydzieści lat po premierze filmu „Top Gun” Tom Cruise powróci w roli czarującego pilota. Reżyser filmu zdradza, dlaczego nowa produkcja będzie znacząco różnić się od hitu z 1986 roku.

 „Top Gun 2” będzie znacznie różnił się od pierwowzoru?
foto: kadr z wideo

O tym, że trwają przygotowania do kontynuacji „Top Gun”, wiemy już od jakiegoś czasu. W maju 2017 Tom Cruise potwierdził, że ponownie zobaczymy go za sterem myśliwca w produkcji „Top Gun: Maverick”. Do obsady chętnie powróci także Val Kilmer.

top gun 1

Reżyser kontynuacji, Joseph Kosinski, zarzekał się, że film będzie bardzo wiernie odtwarzał klimat oryginału. W jednym z ostatnich wywiadów dla Comingsoon.net wyznał jednak, że „Top Gun: Maverick” będzie musiał znacznie różnić się od pierwowzoru.

"

Marynarka wojenna jest dziś zupełnie inna, niż była w 1986 roku. Wtedy [gdy powstał pierwszy „Top Gun”] nie walczyła w żadnej wojnie od 15 czy 20 lat, a więc ton tego filmu i to, co ci chłopcy robili, był bardzo odmienny. Teraz, w 2017 roku, marynarka bierze udział w działaniach wojennych od 20 lat. Teraz mamy po prostu zupełnie inny świat, więc nie można odtwarzać pierwszego filmu 1:1. Tę historię trzeba adaptować. "

By jednak nie denerwować fanów, którzy niecierpliwie czekają na powtórkę z rozrywki, Kosinski dodał od razu:

"

Oczywiście chcę odtworzyć atmosferę tamtego filmu, oddać to samo doświadczenie przebywania w myśliwcu i siedzenia na przednim siedzeniu w świecie lotnictwa marynarki wojennej. Spojrzenie na ten temat będzie po prostu bardziej dopasowane do czasów, w których teraz żyjemy. "

Choć pojawienie się nowych technologii w filmie u wielu fanów franczyzy budzi mieszane uczucia, reżyserowi trzeba przyznać rację. Świat zmienił się przez ostatnie 30 lat i próba przełożenia oryginalnego filmu „Top Gun” na nowe czasy mogłaby uczynić nową produkcję nieaktualną i w efekcie zakończyć się fiaskiem.

Jeśli „Top Gun 2” faktycznie zachowa atmosferę oryginału, a jednocześnie będzie odnosił się do współczesności, z jej wszystkimi wadami i zaletami, możemy być spokojni o jego efekt końcowy. Kiedy go zobaczymy? Twórcy wskazują, że nastąpi to 12 Lipca 2019 roku.

Natalia Hluzow