23.11.2019 13:38

Twórca "Bohemian Rhapsody" stworzy biografię Michaela Jacksona

Według najnowszych informacji, producent biografii grupy Queen, stworzą film opowiadający o życiu Michaela Jacksona. Na razie nie wiadomo, kto zagra Króla Popu.

Michael Jackson
foto: AFP/EAST NEWS

Kolejne lata będą należeć do kinowych biografii najsłynniejszych muzyków. W planach jest produkcja opowiadająca o Królu Popu - Michaelu Jacksonie. W przedsięwzięcie jest zaangażowany jeden z producentów "Bohemian Rhapsody" - oscarowej produkcji poświęconej grupie Queen

Michael Jackson - powstanie biograficzny film o muzyku

Jak podaje Deadline, Graham King podpisał umowę ze spadkobiercami Michela Jacksona na wyprodukowanie biografii o słynnym muzyku. Oznacza to, że w przeciwieństwie do twórców filmu "Stardust" o Davidzie Bowiem, osoby odpowiedzialne za przeniesienie na duży ekran życiorysu Jacksona będą miały dostęp do każdego utworu z dorobku kontrowersyjnego artysty. Scenarzystą produkcji został John Logan, który pracował przy takich oscarowych filmach jak "Gladiator" czy "Skyfall". 

David Bowie
David Bowie
Przeczytaj także Tak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym "Stardust". Zobaczcie pierwsze zdjęcie

King oprócz produkcji "Bohemian Rhapsody" ma w swoim dorobku "Infiltrację" nowego "Tomb Raidera" czy film "Hugo i jego wynalazek".  To nie pierwszy raz, kiedy King i Logan połączą siły. Wspólnie stworzyli nagrodzonego Oscarem "Aviatora". Na razie twórcy zamierzają pracować nad scenariuszem, a kiedy go skończą, zaczną szukać odpowiedniego studia do realizacji filmu. Obecnie nie wiadomo, na którym wycinku życia muzyka skupi się nadchodząca biografia. Prawdopodobnie zobaczymy nie tylko wielkie sukcesy gwiazdora, ale również jego ciężkie dzieciństwo. Niewykluczone, że pojawi się też wątek ofiar, które twierdzą, że były wykorzystywane seksualnie przez Jacksona. 

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Oskarżyciele Jacksona mogą domagać się milionów za molestowanie. W życie wchodzi nowe prawo

Biografia Michaela Jacksona - kiedy premiera?

Na razie film jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Całkiem możliwe, że efekt pracy Kinga i Logana zobaczymy najwcześniej w roku 2021. Nie wybrano jeszcze reżysera, który zajmie się biografią muzyka. Trudno też przewidzieć, który aktor wcieli się w Michaela Jacksona. Miłośnicy muzycznych biografii i fani Króla Popu muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. 

Rocketman (Taron Egerton)
Rocketman (Taron Egerton)
Przeczytaj także Elton John i twórcy "Rocketmana" skrytykowali Rosję za cenzurę gejowskich scen

Zobacz też: Twórca "Bohemian Rhapsody" przygotuje film o Bee Gees 

Tagi: Queen Michael Jackson News Bohemian Rapsody