12.06.2018 12:19

Twórca „Obecności” zrobi remake „Arachnofobii”

Ogromne jadowite pająki powracają! Remakiem horroru z lat 90. zajmie się między innymi James Wan. 

Arachnofobia
foto: kadr z filmu Arachnofobia

Dzięki Stevenowi Spielbergowi popularne stały się horrory, w których głównym przeciwnikiem nie był duch, potwór z kosmosu, ani psychopatyczny kanibal ze zdeformowaną twarzą, tylko ogromna wersja i tak niebezpiecznego stworzenia, znanego z atlasu zwierząt. „Szczęki” rozpoczęły trend, którym podążyli inni twórcy. I tak powstały takie filmy, jak „Pirania”, „Anakonda”, czy „Arachnofobia”. Ten ostatni tytuł zostanie wkrótce stworzony w nowej wersji. Reżyseria remake'u zajmie się James Wan.

„Arachnofobia” - remake stworzony przez Jamesa Wana

Oryginalny film wyreżyserowany przez Franka Marshalla powstał w roku 1990 i od razu wszedł do klasyki gatunku. Historia nie jest zbyt skomplikowana. Naukowcy, prowadzący badania w Wenezueli odkrywają nowy gatunek dużego pająka, który jest niezwykle jadowity. Oczywiście przez nieuwagę jednego z badaczy, stawonóg trafia do USA, rozmnaża się i wkrótce zaczyna terroryzować typowe amerykańskie osiedle domków jednorodzinnych. W rolach głównych wystąpili Jeff Daniels, Harley Jane Kozak i John Goodman. 

Według Deadline wkrótce historia o pająkach atakujących ludzi zostanie stworzona w odświeżonej wersji. James Wan, który zasłynął serią „Obecność”, a obecnie pracuje nad solowym filmem o Aquamanie, będzie odpowiedzialny za produkcję „Arachnofobii”. Mimo że filmowiec nie wyreżyseruje remake'u, będzie sprawował pieczę nad przedsięwzięciem. Na razie nie zdradzono większej ilości informacji na temat nadchodzącego filmu. Co twórcy zmienią w swojej wersji? Czy po raz kolejny heroiczna walka z wielkimi pająkami skończy się ogromnym ogniskiem? Dowiemy się zapewne za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Obecność Aquaman remake Horror