11.06.2018 12:27

Twórca „Avengers: Infinty War” o przyszłości MCU: „Wszystko jest możliwe”

Anthony Russo odniósł się do spekulacji fanów dotyczących zmartwychwstań w „Avengers 4”. Zasugerował też, co wydarzy się w 4 Fazie filmów Marvel Studios. 

Bracia Russo i Scarlett Johansson
foto: Marvel/Disney/Kobal/REX/Shutterstock/East News

Film „Avengers: Infinity War” wprawił wszystkich fanów MCU w osłupienie. Chodzi nie tylko o poruszający finał filmu, ale przede wszystkim o cliffhanger, którym produkcja się zakończyła. Na szczęście do premiery „Avengers 4” pozostał niespełna rok. Miłośnicy filmów Marvel Studios od dawna spekulują, jak zakończy się konflikt z Thanosem i co ważniejsze, którzy z poległych superbohaterów powrócą do życia. Jeden z reżyserów „Infinity War” zasugerował, w jakim kierunku mogą pójść produkcje stworzone po 3. części „Avengers”. Wygląda na to, że MCU jest wciąż w stanie zaskoczyć swoich widzów. 

4 Faza MCU - co wydarzy się w kolejnych filmach Marvela? 

Anthony Russo udzielił wywiadu Huffington Post, w którym zdradził, w którym kierunku zmierzają przyszłe produkcje Marvel Studios. Okazuje się, że nie wszystko jest tak proste, jakby się mogło wydawać.

"

Chodzi o to, że warto pamiętać o tym, że w MCU wszystko jest możliwe. Tylko dlatego, że jest sequel w komiksach, wcale nie znaczy... Ludzie przywykli do czasu poruszającego się linearnie w MCU. To wcale nie musi iść w tym kierunku. Stanieje wiele odkrywczych dróg, którymi historia może potoczyć się z tego punktu.  "

Mimo spektakularnych śmierci herosów w „Avengers: Infinity War”, o wielu bohaterów fani są spokojni. Studio zapowiedziało bowiem kontynuacje takich filmów jak „Spider-Man”„Doktor Strange”„Black Panther”, czy „Strażnicy Galaktyki”. Biorąc jednak pod uwagę słowa Russo, należy inaczej spojrzeć na cała sprawę. Całkiem możliwe, że sequele solowych przygód wymazanych z istnienia superherosów będą się dziać przed wydarzeniami z „Infinity War”. W końcu kolejne dwa filmy Marvel Studios - „Ant-Man i Wasp” oraz „Captain Marvel” rozegrają się przed atakiem Thanosa na Ziemię. Poza tym według słów Jamesa Gunna akcja dwóch pierwszych części „Strażników Galaktyki” rozgrywa się w ciągu 12 miesięcy. W filmowym świecie między „Strażnikami Galaktyki 2” i „Avengers: Infinity War” jest 4-letnia przerwa, więc nie wykluczone, że 3. część komicznej serii, będzie się rozgrywać na długo przed wydarzeniami z filmu braci Russo. Poza tym fani spekulują, że w „Spider-Man: Homecoming 2” rolę pajęczego herosa podobnie jak w komiksach, przejmie Miles Morales.

Thanos

Czy te przypuszczenia się potwierdzą? A może Russo chciał jedynie zasiać w sercach fanów niepewność? W końcu to Kevin Feige odpowiada za wizję Marvel Studios? Odpowiedź na to pytanie przyniosą kolejne filmy Marvel Studios. Kolejny - „Ant-Man i Wasp” będzie miał polską premierę 3 sierpnia 2018 roku. „Captain Marvel” zobaczymy dopiero 8 marca 2019 roku, a wciąż niezatytułowaną 4. część „Avengers” dwa miesiące później. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Avengers Marvel Avengers: Infinity War Avengers 4