09.03.2019 10:27

Twórcy "Kapitan Marvel" zdradzili, w jaki sposób śmierć Stana Lee wpłynęła na film

"Kapitan Marvel" trafiła do kin w Międzynarodowy Dzień Kobiet, więc internet został zalany przez falę spoilerów, teorii i ciekawostek na temat nowego filmu należącego do MCU. 

Stan Lee
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

UWAGA! Tekst zawiera spoilery dotyczące występu Stana Lee w "Kapitan Marvel", więc nie czytajcie, jeżeli nie chcecie wiedzieć nic na temat filmu przed seansem.

"Kapitan Marvel" jest pierwszym filmem Marvela, który w całości skupia się na kobiecej superbohaterce. Jednak pewne rzeczy w uniwersum Marvela pozostają niezmienne - jest nim niewątpliwie występ gościnny Stana Lee. Jego cameo w "Kapitan Marvel" opisaliśmy w innym tekście. Jednak jak dowiadujemy się od samych reżyserów, występ Stana "The Mana" został zmieniony, gdy twórca komiksów zmarł w 2018 roku.

Cameo Stana Lee w Kapitan Marvel zostało zmienione

Anna Boden i Ryan Fleck udzielili wywiadu Mashable, w którym porozmawiali z dziennikarzami na temat zmian, które pojawiły się w filmie po śmierci Stana Lee. Jedną z nich było oczywiście jego cameo. Mężczyzna pojawia się w pociągu, który przeszukuje Kapitan Marvel. Bohaterka poluje na Skrulli, patrząc w oczy kolejnych pasażerów. Kiedy spogląda na Stana Lee, po prostu się uśmiecha, bo wie, że artysta nie jest jednym z jej wrogów. Jak twierdzą reżyserzy, początkowo scena miała wyglądać nieco inaczej:

"

Na początku Carol miała wybuchnąć śmiechem, ale stwierdziliśmy, że miły uśmiech na ustach Kapitan Marvel będzie bardziej na miejscu. To przełamuje 4. ścianę, ale jednocześnie rezonuje z tym, co czuje widownia, więc postanowiliśmy pozwolić na to. "

Podobnie było z logo Marvel Studios, które tym razem składa się z występów gościnnych Stana Lee. Boden i Fleck przyznali się, że nie był to ich pomysł, tylko samego Marvel Studios:

"

Logo Marvela jest tym, co pokazał nam sam Marvel. Zapytali się, co o nim sądzimy. Chcieli zrobić w naszym filmie coś specjalnego. My się po prostu popłakaliśmy. To intro nas poruszyło. "

kadr z filmu Kapitan Marvel
kadr z filmu Kapitan Marvel
Przeczytaj także Czy w "Kapitan Marvel" zapowiedziano nową superbohaterkę, która dołączy do Avengers?

Duet wspomniał również o tym, w jaki sposób przebiegała praca ze Stanem Lee:

"

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mogliśmy go poznać i patrzeć, jak pracuje na naszym planie. Wokół niego roztaczała się pewna aura szacunku, a on sam wypełniał plan życiem i szacunkiem do wszystkich. "

Kapitan Marvel - gdzie obejrzeć film?

Film "Kapitan Marvel" trafił do kin 8 marca 2019 roku. Jeżeli mieliście okazję zobaczyć film, to u nas znajdziecie wyjaśnienie dotyczące scen po napisach końcowych, a także nawiązania do lat 90., które pojawiły się w produkcji należącej do MCU.

Kamil Kacperski
Tagi: News Captain Marvel Marvel