06.11.2017 12:05

Ujawniono dokładną przyczynę przerwania pracy na planie „Westworld 2”

Portal TNZ zdradził tożsamość aktora, który uległ wypadkowi oraz okoliczności, w jakich doznał urazu.

Ujawniono dokładną przyczynę przerwania pracy na planie „Westworld 2”
foto: kadr z wideo

W piątek, 3 listopada 2017 roku informowaliśmy, że zdjęcia do 2. sezonu „Westworld” zostały nagle przerwane. Jak wyjaśniało HBO, przyczyną był uraz, jakiego jeden z aktorów doznał poza planem zdjęciowym. Stacja nie chciała jednak wyjawić tożsamości poszkodowanego ani informacji o tym, co konkretnie się wydarzyło, z szacunku do prywatności aktora. Portal TMZ dotarł jednak do szczegółów dotyczących tragicznego zajścia.

Aktorem, który doznał uszczerbku na zdrowiu jest Zahn McClarnon – znany głównie z westernów, takich jak „Na Zachód” i „Syn” oraz z serialu „Fargo” – a nie, jak podejrzewano wcześniej, któryś z odtwórców głównych ról w pierwszym sezonie „Westworld”. McClarnon uległ wypadkowi we własnym domu, gdzie upadł i uderzył się w głowę tak niefortunnie, że trafił na oddział intensywnej terapii. Jak donosi TNZ, McClarnon wciąż przebywa w szpitalu, ale dochodzi już do siebie.

westworld 2

Zahn McClarnon jest jednym z nowych członków obsady, jednak wszystko wskazuje na to, że odegra dużą rolę w „Westworld 2”. Jako rdzenny Amerykanin, który znany jest przede wszystkim z ról w westernach, zaprezentuje się zapewne jako jeden z androidów „umilających czas” gościom znanego z 1. sezonu świata Dzikiego Zachodu. Poza głównym parkiem tematycznym, w „Westworld 2” mamy także zobaczyć inne światy, m.in. Starożytny Rzym i Średniowiecze.

Serial „Westworld”, oparty o film „Świat Dzikiego Zachodu” z 1973 roku, zadebiutował na antenie HBO w 2016 roku. Szybko zdobył serca fanów, podziw krytyków i wiele znaczących nagród i nominacji. 2. sezon ma powrócić na ekrany wiosną 2018 roku. Choć poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących urazu jednego z członków obsady, wciąż nie wiadomo, czy wpłynie on na zmianę daty premiery. 

Natalia Hluzow
Tagi: Westworld Seriale News HBO