06.08.2019 10:04

"Venom 2" - Andy Serkis oficjalnie reżyserem filmu. Twórca zdradził szczegóły fabuły

Znany aktor i twórca m.in. "Mowgliego" dla Netfliksa został wybrany do roli reżysera "Venoma 2", czyli kontynuacji przeboju z 2018 roku z Tomem Hardym w roli tytułowej. Serkis zdradził również trochę szczegółów na temat fabuły filmu.

Venom
foto: ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER/East News

Gwiazdor "Black Panthera", a także Gollum z "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" Andy Serkis został oficjalnie potwierdzony jako reżyser "Venoma 2". Obecnie twórca zajmuje się zbieraniem wiedzy na temat komiksowego Venoma. Na jego mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym Serkis pozuje z egzemplarzem komiksu "Venom: Lethal Protector #6". Zeszyt stanowił również podstawę fabuły dla Rubena Fleischera, czyli twórcy pierwszego filmowego "Venoma".

Andy Serkis wyreżyseruje Venoma 2

Komiks, podobnie jak film, opowiada o Eddiem Brocku i Venomie (Tom Hardy), którzy przenoszą się z Nowego Jorku do San Francisco. Postać zmienia się ze złoczyńcy w antybohatera, który walczy z innymi symbiotami (Scream, Lasherem i Agony). Teraz Serkis prawdopodobnie stara się zapoznać z największą ilością komiksów o Venomie, ale seria "Lethal Protector" może być inspiracją dla reżysera. Zwłaszcza, że w 2. odsłonie "Venoma" głównym antagonistą będzie (najprawdopodobniej) Carnage, którego zagra Woody Harrelson.

Foto: Wiese/FaceToFace/REPORTER
Foto: Wiese/FaceToFace/REPORTER
Przeczytaj także Tom Hardy potwierdził, kto wyreżyseruje sequel "Venoma"?

Przynajmniej taki obrót spraw sugerowała nam scena po napisach końcowych "Venoma", w której Eddie Brock odwiedza więzienie, by przeprowadzić wywiad z Cletusem Kasadym. Mężczyzna (grany przez Woody Harrelsona) obiecuje Brockowi, że gdy wyjdzie na wolność, przeprowadzi "rzeź" (w oryginale używa słowa "Carnage"). Wydaje się zatem, że fabuła "Venoma 2" opowie właśnie o klasycznym pojedynku między "dobrym" Venomem i kompletnie psychopatycznym Carnage'em.

"Venom" zadebiutował w kinach we wrześniu 2018 roku i zarobił ponad 800 milionów dolarów w światowym box-offisie. Premiera "Venoma 2" jest planowana na październik 2020 roku. 

Zobacz także: Marvel potwierdził, która postać zabiła najwięcej osób w komiksach

Tagi: News Tom Hardy Venom Marvel Andy Serkis