08.08.2019 11:59

W netfliksowej animacji "Rocko i jego świat" pojawi się transseksualna postać. O czym opowie produkcja?

9 sierpnia 2019 roku na platformie Netflix zadebiutuje kontynuacja serialu animowanego "Rocko i jego świat". Okazuje się, że jeden ze znanych bohaterów zmieni płeć.

Foto: materiały prasowe Nickelodeon
Foto: materiały prasowe Nickelodeon

"Rocko i jego świat" to popularny serial emitowany niegdyś przez kanał Nickelodeon. 9 sierpnia 2019 roku na Netfliksie zadebiutuje 45-minutowa kontynuacja pod tytułem "Rocko i jego świat: Kiedyś to było". Jak donosi EW, twórcy przygotowali dla fanów nie lada niespodziankę.

"Rocko i jego świat" - transseksualna postać w netfliksowej animacji

Zgodnie z doniesieniem portalu EW, postać znana z oryginalnej produkcji przejdzie proces zmiany płci. Ralph, czyli dziecko Pana i Pani Bighead, w kontynuacji stanie się Rachel. Widzowie nie zostaną jednak postawieni przed faktem dokonanym. Proces zmiany płci przedstawiony zostanie w produkcji.

LGBT na Netflix
LGBT na Netflix
Przeczytaj także Netflix świętuje Miesiąc Dumy. W specjalnym wideo przypomina najważniejsze postaci LGBT ze swoich produkcji

Twórca "Rocko i jego świat", Joe Murray, potwierdził, że już w przeszłości udało mu się "przemycić" wątek LGBT do serialu. W 1996 roku, w odcinku zatytułowanym "Closet Clown", Pan Bighead zmagał się z pewną tajemnicą. Dotyczyła ona faktu, że bohater był klaunem w mieście, które ich nienawidzi. Murray potwierdził, że ta historia stanowiła alegoryczną przypowieść o zmaganiu się z homoseksualizmem w czasach, gdy w telewizji (a już zwłaszcza na dziecięcym kanale) nie można było mówić o tym wprost. Teraz jednak czasy się zmieniły i twórca może przez przeszkód przedstawiać na antenie to, co chce.

Zobacz też: 10 najpiękniejszych filmów o tematyce LGBT

Tagi: News Seriale Netflix