22.02.2018 09:34

W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na „Aquamana”

Warner Bros. po raz pierwszy pokazało kilku szczęśliwcom swój nadchodzący film o podwodnym superbohaterze z komiksów DC. Co sądzili o nim widzowie?

W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na „Aquamana”
foto: kadr z filmu

„Aquaman” pojawi się w kinach dopiero 21 grudnia 2018 roku, ale już teraz, na 10 miesięcy przed premierą, Warner Bros. postanowił zasięgnąć języka u widzów i sprawdzić, czy wczesna wersja filmu o królu Atlantydy zostanie pozytywnie przyjęta. Na szczęście dla nich, a także dla fanów filmów z uniwersum DC, publiczność reagowała na produkcję pozytywnie. 

Wiadomość na Twitterze udostępnił portal Batman-News.com. Jeden z redaktorów dowiedział się od dwóch różnych źródeł, że film jest przepełniony akcją, ale jednocześnie nie jest pozbawiony scen emocjonalnych:

"

Na razie dwa różne źródła zdradziły mi, że „Aquaman” bardzo im się podobał! Film jest przepełniony akcją, ale jest również bardzo emocjonalny. "

„Aquaman” będzie filmem pełnym scen akcji

Co może być interesujące w tych krótkich recenzjach wczesnej wersji „Aquamana”, to fakt, że nikt nie wspomniał o tym, czy film jest straszny. Reżyser produkcji, James Wan, zanim zrealizował „Szybkich i Wściekłych 7” znany był przede wszystkim z horrorów. Jest współtwórcą serii „Piła”, a także wyreżyserował po dwie części z serii „Obecność” oraz „Naznaczony”.

Sam reżyser w pierwszych wywiadach udzielonych po tym, jak potwierdzono, że to właśnie Wan wyreżyseruje „Aquamana”, powiedział, że produkcja będzie czerpała z jego horrorowych korzeni. Być może po rozczarowujących opiniach krytyków dotyczących „Batmana v Supermana” i „Suicide Squadu”, Warner Bros. postanowiło zmienić wizję artystyczną reżysera i postawić na lżejszy ton, dużą ilość akcji i kilka emocjonalnych scen, a la „Wonder Woman”, która jest dotychczas najjaśniejszym punktem na nieboskłonie filmów DCEU.

Do premiery „Aquamana” jednak wciąż pozostaje 10 miesięcy, a ogólna publiczność nie miała jeszcze okazji zobaczyć nawet krótkiego zwiastuna produkcji. Jedynymi materiałami promocyjnymi udostępnionymi do tej pory przez twórców były zdjęcia w Entertainment Weekly, a to raczej za małe źródło informacji, by wydawać opinię na temat obrazu o podwodnym herosie. O tym, czy „Aquaman” jest faktycznie dobrym filmem, będziemy mogli zadecydować dopiero 21 grudnia 2018 roku, kiedy produkcja pojawi się w kinach.

Kamil Kacperski
Tagi: News Aquaman